Закон

Офіційно: Кабмін врегулював можливість доступу до бази даних авто

Інформація про власника машини буде коштувати близько 50 гривень.

У Кабміні пояснили, як користуватися реєстром depositphotos.com

Кабінет міністрів України відкрив доступ до інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників з Єдиного державного реєстру Міністерства внутрішніх справ. Про це свідчить постанова №260 від 25 березня 2016 року.

Читай також: У МВС розповіли подробиці про роботу реєстру авто

“Прийнятим постановою встановлюється порядок доступу посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, адвокатів, нотаріусів до Єдиного державного реєстру та порядок надання інформації з нього фізичним та юридичним особам“, – йдеться в повідомленні прес-служби уряду.

Зокрема, згідно з документом, доступ до реєстру надається (припиняється) користувач на підставі договору, укладеного між ним та адміністратором реєстру, та документів, які надають користувачеві право на отримання такої інформації у зв’язку із здійсненням ним повноважень, визначених законом.

Читай також: У МВС передчасно відкрили доступ до реєстру власників автомобілів

Зазначимо, що в порядку надання фізичним та юридичним особам інформації з реєстру прописано, що за надання відомостей про марці, моделі транспортних засобів, рік випуску, об’єм (потужність) двигуна і дату держреєстрації у разі здійснення запиту плата не стягується.

Однак, за надання інших відомостей з реєстру за основним критерієм пошуку по ідентифікаційному номеру (VIN), марка, модель, рік випуску, об’єм (потужність) двигуна, дата держреєстрації, колір, тип палива, кількість власників, кількість сидячих місць з місцем водія, обмеження щодо експлуатації авто, проходження обов’язкового техконтролю, наявність інформації про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, участь у ДТП, кількість ДТП за участю транспортного засобу справляється плата в розмірі, визначеному Кабміном.

Вартість однієї довідки про власника з Єдиного державного реєстру МВС в паперовій формі становить 60,9 гривень, а в електронній формі обійдеться дешевше – 45,68 гривні.

Дивіться відео про відкриття нового реєстру авто:

 

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close