Закон

Українські водійські посвідчення будуть визнавати в Італії

Кабмін затвердив угоду між урядами України та Італії про взаємне визнання та обмін посвідчень водія.

Обмін буде проводиться без складання іспитів

Через 60 днів українці, які проживають в Італії, зможуть обміняти водійські посвідчення без іспитів. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у себе в Facebook.

Читай також: Італія визнала українські водійські посвідчення

За його словами, Кабінет міністрів затвердив угоду між урядами України та Італії про взаємне визнання та обмін посвідчень водія.

“Ідея укласти цю угоду виникла у нас з міністром внутрішніх справ Італії Анджеліно Альфоно у квітні 2015 року під час мого візиту. Адже досі з української водійського посвідчення можна було їздити по Італії більше року, а потім було отримувати національні права, здавши теоретичний і практичний іспити і заплативши від 600 до 1000 євро“, – зазначив Аваков.

Дія угоди поширюється на громадян України, які легально проживають в Італії, є резидентами країни менше чотирьох років, мають дійсні українські посвідчення водія.

Читай також: Права пропонують давати після тестів на інтелект

“Хочу звернути увагу: нова Угода не скасовує норму закону, згідно з якою українці в Італії, а італійці в Україні, не мають права користуватися національними водійськими посвідченнями більше року після отримання офіційної реєстрації. Однак тепер обмін проводитиметься без здачі теоретичного і практичного іспитів і, відповідно, без витрат на їх оплату“, – додав Аваков.

При видачі нового італійського водійського посвідчення українське буде вилучатися. Відповідно, італійці будуть здавати національний документ при отриманні українського.

Дивись також – Автомобіль Луценка за півгодини грубо порушив три ПДР:

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close