Закон

Кияни хочуть заборонити політикам кортежиЭксклюзив

Жителі столиці зареєстрували петиції до президента.

Кортеж Яценюка в Києві strana.ua

Багатьох жителів Києва, судячи з усього, обурили часті поїздки по столиці політиків з кортежами. Справа дійшла до створення декількох петицій про заборону використання кортежів політиками і чиновниками. Раніше інших була зареєстрована петиція “Щодо використання кортежів високопосадовцями“.

Читай також: Реєстр автомобілів заробив: там пошукали авто Порошенко, Яценюка і Гройсмана

Її автор, зокрема, пропонує “внести зміни в чинне законодавство, спрямовані на заборону обмеження руху транспортними магістралями для проїзду кортежів з 07-00 до 10-00 та з 17-00 до 20-00 шляхом перекриття руху, відключення світлофорів, використання регуляторів і т. д“.

Причиною петиції стали почастішання в останні дні використання політиками кортежів та обмеження руху в Києві. Цікаво, що на сайті глави держави, за даними на ранок 17 лютого зареєстровано вже п’ять петицій про заборону руху кортежів по Києву. Всі пропозиції до глави держави датовані серединою лютого 2016 року.

Читай також: Для кортежу Яценюка перекривають трасу в Нових Петрівцях – ЗМІ

“По дорозі на роботу уперся в пробку на мосту Патона, яка починалася десь у проміжку між зупинками “Березняки“ та “Давидова“. За наступні півгодини ми з маршруткою доповзли до в’їзду на міст. Здавалося б, що тут дивного? Ну, ДТП. Ну хтось вирішив подивитися на Дніпро і припаркувався посеред мосту. Всяке буває. Але рівно о 9 годині всі 4 ряди синхронно поїхали. І досить жваво. Слідів ДТП ніде не було помічено. Невтішний висновок: велкам ту зе часи, коли рано вранці черговий мешканець Конча-Заспи спізнюється на роботу, і його везуть кортежем, перекриваючи при цьому мости в ранковий час пік“, – розповів автор петиції, киянин Дмитро Демаш про заторі 15 лютого.

Читай також: Кортеж губернатора Саакашвілі порушив ПДР в Івано-Франківську (фотофакт)

За його словами, ситуація повторилася і на наступний день, 16 лютого. Журналісти відзначають, що саме 16 лютого, в день звіту уряду перед Радою, Арсеній Яценюк і його кортеж використовували регулювальників для створення “зеленої хвилі“ і обмеження руху транспорту. Зокрема, для безперешкодного проїзду п’яти машин Яценюка відключили світлофори.

А ось 17 січня, за словами Дмитра Демаша, “вранці кортеж відсутній. Мабуть, Яценюк зазначав вчорашнє”

Зазначимо, раніше журналісти Радіо Свобода провели розслідування під назвою “Зелене світло для прем’єра“. В ньому зазначалося, що прем’єр-міністр регулярно “робить для себе комфорт в столичних пробках“. Так, на відео журналісти показали, як Яценюк щоранку добирається до робочого місця.

 

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close