Закон

Парламент не підтримав створення дорожнього фонду

Дорожня реформа в Україні відкладається.

Гроші на ремонт будуть брати з держбюджету autocentre.ua

Верховна Рада не змогла прийняти законопроект про створення дорожнього фонду, який повинен стати одним з ключових чинників для покращення стану автошляхів в Україні, пише Автоцентр.

Читай також: Яценюк: У 2016 році на будівництво доріг буде виділено 3,3 млрд грн

Відповідний проект №2724 підтримали лише 140 депутатів, двоє проголосували проти, а 43 утрималися. Не брав участь у голосуванні 121 депутат, який зареєстрований на засіданні парламенту, свідчать дані на сайті Ради. Голосування відбувалося у четвер, 4 лютого, у 17:48.

Кошти фонду, згідно законопроектів, будуть розподілятися у такому співвідношенні: 60% іти на фінансування ремонту і будівництва доріг, 5% – на пов’язані з безпекою руху заходу і 35% грошей будуть отримувати місцеві влади для доріг місцевого значення.

Читай також: Мінінфраструктури створило карту ремонту доріг

Відзначимо, що раніше прем’єр-міністр Арсеній Яценюк висловив сподівання, що парламент затвердить створення дорожнього фонду. “Згідно з цим законом, акциз від імпортних нафтопродуктів повинен йти цільовим чином безпосередньо в дорожній фонд і ділитися 60 на 40. 60% – загальнодержавні дороги, 40% – дороги місцевого значення“, – писав у серпні Яценюк на своїй сторінці в Facebook.

Згідно з підрахунками Ділової столиці, щорічно в Дорожньому фонді буде акумулюватися порядку 50-75 млрд гривень, що у десятки разів більше, ніж в даний час виділяється на утримання доріг.

 

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close