Закон

Дипломатам можуть дозволити ввозити автомобілі без сплати податків

У парламенті зареєстровано законопроект, яким пропонується дозволити дипломатам ввозити легкові авто без сплати податків.

У п’ятницю, 22 січня, Кабінет міністрів України вніс у Верховну Раду законопроект, яким пропонує дозволити українським дипломатам ввозити легкові авто без сплати податків. Відповідний законопроект зареєстровано на сайті парламенту.

Проектом закону передбачає звільнення автомобілів чиновників від акцизу, мита, ПДВ та інших податків.

Законопроектом пропонується звільнити від оподаткування митними платежами при ввезенні на територію України власних транспортних засобів працівників дипломатичної служби, набутих ними під час перебування за кордоном у довготермінових відрядженнях і проходження дипломатичної служби строком не менше двох років при поверненні в Україну, якщо вони були придбані менш ніж за півтора року до закінчення терміну такого відрядження.

Автори законопроекту зазначають, що безмитне ввезення автомобілів українськими дипломатами, який існував до квітня 2014 року, не має корупційної складової.

Голова Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко зазначив, що “такі пільги у чиновників були до 31 грудня 2013 року і навіть Віктор Янукович зрозумів несправедливість такої пільги і скасував її“. “Звичайні люди повинні платити шалено великі податки за імпорт іномарок, а обрані завозити без податків?“, – написав у Facebook Назаренко.

juli_serheiko

Related Articles

Back to top button
Close
Close