Закон

Нові правила: Медогляд водіїв дозволили проводити будь клінікам

При цьому сам огляд не скасовується.

Медогляд зможуть провести у будь-якій клініці autoua.net

Госрегуляторная служба України призупинила дію кількох пунктів спільного наказу МВС та Моз про порядок проведення медогляду кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів. Тепер довідки про медогляд зможуть видавати будь-які установи охорони здоров’я ліцензії на відповідний вид діяльності, а не тільки спеціальні лікарні з особливими водійськими медкомиссиями.

Читай також: Медогляд відтепер обов’язковий для всіх водіїв

Госрегуляторная служба призупинила дію двох пунктів Положення про медогляду кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, згідно з яким проводити перевірку стану здоров’я зазначених осіб могли тільки акредитовані МОЗом медустанови з правом на створення водійських медкомисий. Рішення набуло чинності 7 січня 2016 року, про що урядова газета Урядовий кур’єр повідомила 20 січня.

Читай також: В Україні від грипу помер 51 людина

Госрегуляторная служба встановила, що згідно з законодавством України, будь-який заклад охорони здоров’я підлягає ліцензуванню, відповідно має право на надання послуг медогляду без додаткових на те ліцензій, але виключно при наявності кваліфікованих фахівців.

“Проведення медоглядів водіїв не є окремим видом лікарської спеціалізації, у зв’язку з чим, такі установи не мають потреби в отриманні додаткових документів для проведення зазначеної діяльності“, – сказано в Рішенні держрегулятора.

Читай також: Моз: В поточному епідсезоні грип та ГРВІ перехворіли 6% українців

Таким чином, вважають ініціатори перегляду порядку проведення медогляду, створення особливих медкомісій виключно на базі медустанов зі спеціальним дозволом Моз, має ознаки дискримінації для громадян, а також створює загрозу корупції при видачі таких дозволів. Відтепер проводити медогляд водіїв зможе будь-яку медустанову, яка має у штаті необхідних спеціалістів – терапевта (голови комісії), невропатолога, отоларинголога, офтальмолога і хірурга. При цьому сам медогляд не скасовується.

 

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close