Закон

Офіційно: ціни на імпортні авто трохи знизяться

Верховна Рада скасувала додатковий збір.

Авто стануть дешевше? autoua.net

Велика частина імпортних автомобілів, комплектуючі до них та деякі інші товари іноземного виробництва з 1 січня 2016 року стануть дешевше. Причиною тому є скасування додаткового імпортного збору, який діяв з лютого 2015 року як тимчасової заходи для стабілізації платіжного балансу.

Читай також: Парламент збільшив акцизи на бензин з 2016 року

За урядовий законопроект №3533, що передбачає скасування додаткового імпортного збору, 24 грудня, проголосували 268 народних депутатів при мінімально необхідних 226 голосах. Він скасовує з початку наступного року дію додаткового збору на всі імпортні товари (виключення складали лише “життєво важливі“ товари – більшість енергоносіїв, а також деякі медикаменти).

Читай також: Зниження акцизів на старі авто відклали до весни

Таким чином, автомобілі, які будуть завезені на митну територію України після початку 2016 року, вже не будуть обкладатися вищевказаним 5-відсотковим збором. Це вже друге зниження податкового навантаження на іномарки за півріччя. Так, з жовтня перестали діяти спеціальні мита (від 2.15% до 4.32% від вартості ТЗ) на імпортні автомобілі з бензиновими двигунами об’ємом від 1,0 л до 2.2 л.

Втім, скасування імпортного збору знизить вартість не всіх іномарок на ринку. В кінці листопада Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі встановила 12.2-процентні спецмита на автомобілі з Узбекистану (всі моделі UZ-Daewoo). Крім цього ще одних спецмит з нового року подорожчають автомобілі російського виробництва.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close