Закон

Парламент збільшив акцизи на бензин з 2016 року

Закон ще має підписати президент.

Бензин подорожчає depositphotos.com

Верховна Рада підвищила акцизи на моторні палива на 13% на період з 1 січня по 30 червня 2016 року. Ця норма міститься в прийнятому парламенті законопроекті №3688, який вносить зміни у Податковий кодекс.

Читай також: Яценюк чекає від Укрнафти 1,8 млрд грн дивідендів до кінця року

За пропозицією голови податкового комітету Ніни Южаниной, в законопроект були внесені правки в частині розміру акцизу на альтернативне моторне паливо. Так, акциз на альтернативні палива був підвищений на 42% до 141 євро/т (Кабмін у своєму фінальному варіанті законопроекту пропонував встановити 112 євро/т). Причому підвищення акцизу на альтернативне паливо прийнято на постійній основі, тоді як акцизи на нафтопродукти, згідно з законопроектом, підвищуються на період з 1 січня по 30 червня 2016 р.

Читай також: Кабмін переглянув проект бюджету: скорочені доходи і витрати

Згідно з документом, збільшення акцизів вводиться на перше півріччя 2016 року. Акцизи на моторні палива збільшені на 13%, в результаті чого акциз на бензин складе 228 євро/т, дизпаливо – близько 113 євро/т, скраплений газ – 57 євро/т.

На думку експертів, збереження акцизних пільг на альтернативне паливо сприяє широкій практиці кустарного виробництва бензину і тому прямо суперечить головному завданню уряду – збільшення доходів бюджету.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close