Закон

У МВС розповіли подробиці про роботу реєстру авто

Поки що не всі функції сервісу доступні .

В. о. директора головного сервісного центру МВС Владислав Криклій розповів про роботу реєстру скріншот відео

Електронний доступ до реєстру рухомого майна був відкритий ще минулого тижня. Пізніше з’ясувалося, що запустили послугу передчасно, тому вона періодично збоїла і не завжди працювала коректно.

Читай також: Реєстр автомобілів заробив: там пошукали авто Порошенко, Яценюка і Гройсмана

На даний момент вона все ще працює в тестовому режимі, а повноцінний запуск у міністерстві внутрішніх справ обіцяють зробити до кінця тижня, коли Кабмін прийме регулює постанова. Про це на брифінгу повідомив в. о. директора головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

Він розповів, що на сайті МВС з’явилася можливість перевірити транспортний засіб за реквізитами його власника. Після необхідної авторизації кожен громадянин зможе отримати інформацію про автомобілі, зареєстрованому на ту чи іншу особу. Зокрема, на зазначену в запиті електронну пошту буде надіслано повідомлення з зазначенням марки ТЗ, року випуску та року реєстрації, а також об’єм двигуна.

Читай також: У МВС передчасно відкрили доступ до реєстру власників автомобілів

При авторизації система реєструє інформацію про те, хто робить запит. Це зроблено, аби власник автомобіля міг дізнатися, хто цікавився його автотранспортом (відповідна вимога прописано законодавчо).

В системі міститься інформація тільки про ТЗ, зареєстрованих після 2012 року.
“Ця послуга задовольнить потреби більшості громадян при покупці старих автомобілів. Вона дозволить не тільки по корупціонерам і держслужбовцям подивитися і розкрити інформацію, але і дозволить побачити кількість ДТП, в яких брав участь автомобіль. – пояснив Криклій. – Таким чином, при купівлі автомобіля ми зможемо зрозуміти, чи дійсно продавець каже правду, що машина не бувала в ДТП“.

Крім цього можна буде дізнатися кількість власників машини, а також – чи вона була перефарбована. Щоправда, ця інформація буде платною. Електронний запит буде коштувати 40 грн, а паперовий – 60 грн.

Дивіться відео про відкриття нового реєстру авто:

 

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close