Закон

Порошенко підписав закон, що скасовує акциз на електрокари

Він почне діяти 1 січня 2016 року.

Електромобілі подешевшають з січня autocentre.ua

Президент України Петро Порошенко підписав Закон, що передбачає скасування ввізного мита та акцизного податку на ввезення автомобілів. Закон вступить в силу з початку 2016 року, пише Автоцентр.

Читай також: У Раді зробили ще один крок до дешевих іномарок

На сайті глави держави повідомляється, що підписаний президентом Закон Про внесення змін до Закону України Про Митний тариф України щодо ввізного мита на електромобілі. Цей Закон набирає чинності в перший день місяця, наступного за місяцем його опублікування. А публікація відбудеться, швидше за все, ще в грудні. Якщо це станеться, то мита на електромобілі будуть скасовані з 1 січня 2016 року.

Читай також: Электрориски. Як правильно знижувати податки для електрокарів

Законом України № 822-VIII, який був прийнятий Верховною Радою України 25 листопада 2015, встановлюється нульова ставка ввізного мита на транспортні засоби, оснащені електричними двигунами. На даний момент це 8% від митної вартості електромобіля. Крім того, скасовується акциз на цей вид транспортних засобів, а він становить 109,129 євро за штуку. Таким чином, розмитнення електромобілів повинна подешевшати приблизно на 9%. У той же час ПДВ в розмірі 20% від митної вартості залишається в силі.

Як йдеться в заяві прес-служби Президента, “реалізація норм закону створює передумови для зниження ціни на електромобілі і збільшення їх питомої ваги на українському автомобільному ринку, що сприятиме охороні навколишнього середовища, забезпечення енергетичної незалежності України, а також значною мірою спростить доступ українського населення до новітніх розробок і технологій“.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close