Закон

У Раду внесли законопроект про парковках

Депутати пропонують нові механізми фіксації порушень і нові штрафи.

Парковка біля вокзалу в Києві autocentre.ua

Щоб зменшити кількість неправильно запаркованих автомобілів, народні депутати у своєму законопроекті пропонують ряд заходів, що позитивно зарекомендували себе в Євросоюзі. Законопроект №3584 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення паркування транспортних засобів“ розробили група народних депутатів, серед яких Ар’єв в. І., Геращенко А. Ю., Діденко І. А. та інші, повідомляє Автоцентр.

Читай також: Столичні поліцейські розповіли про результати боротьби з “героями парковок”

Щоб навести порядок на парковках в українських містах, депутати пропонують ряд заходів. По-перше, прирівняти до автоматичної фіксації порушень «ручну» фіксацію, тобто знімки неправильно припаркованих автомобілів на фотоапарат або відеокамеру. Ці знімки зможуть робити спеціально уповноважені особи (інспектори паркувального простору) або поліцейські. При цьому вони обов’язково складають копію постанови про притягнення до адмінвідповідальності і залишають її на лобовому склі автомобіля-порушника (без виписки з протоколу).

Читай також: Центр Києва очистять від вагончиків з шаурмою і автокав’ярень

По-друге, знімати на фотоапарат або відеокамеру будуть не тільки порушників, які стоять під заборонними знаками, але і тих, хто не сплатив платну парковку. Для них запроваджено новий штраф у двадцятикратному розмірі від часової вартості паркування в цьому місці (наприклад, у Києві година паркування коштує від 5 до 10 гривень, значить штраф від 100 до 200 гривень).

Відповідальність за несплату паркувального збору настає після 10 хвилин стоянки автомобіля на виділеному місці платного паркування.

Читай також: КМДА оголосила список незаконних парковок

Крім того, вводиться відповідальність за стоянку звичайними громадянами на місцях для інвалідів. Вона становить 30-кратний розмір вартості години паркування (у Києві – 150-300 гривень).

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close