Закон

Офіційно: Кабмін схвалив повернення техоглядів

Зміни в закони набудуть чинності в 2019 році.

Техогляд повертається офіційно depositphotos.com

Кабінет міністрів України схвалив введення з 2019 року, скасованого в 2011 році, обов’язкового технічного огляду для легкових автомобілів, з 2015 року – для вантажівок, з 2017 року – для автобусів, а до 2022 року – для мотоциклетної техніки.

Читай також: Експерт: Техогляд повинен бути спрощеним, просто діагностикою

Як йдеться в повідомленні Міністерства інфраструктури, дані положення були схвалені урядом 9 грудня в рамках презентації законопроекту “Про приведення законодавства України в сфері автомобільного транспорту згідно з актами Європейського Союзу“.

Також, згідно з документом, пропонується ввести встановлення пристроїв для обмеження швидкості вантажних автомобілів до 90 км/година (з 2015 року), автобусів – 100 км/год (з 2017 року) та шкільних автобусів – 70 км/годину.

Читай також: Стало відомо, коли в Україні повернуть обов’язковий техогляд

Крім того, з 2021 року пропонується ввести ліцензування вантажоперевізників (понад 3,5 тонн), а також до 2019 року запровадити обов’язкову перевірку часу роботи/відпочинку водіїв громадського транспорту з допомогою тахографів.

У міністерстві зазначили, що для приведення українського законодавства у відповідність з європейськими нормами необхідно імплементувати 14 законодавчих актів Євросоюзу.

Обов’язковий техогляд був скасований в 2011 році, а проведення техконтролю доручили комерційним СТО.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close