Закон

У Раді зробили ще один крок до дешевих іномарок

Профільний комітет рекомендував прийняти закон про здешевлення розмитнення.

Імпортні авто подешевшають? autocentre.ua

9 грудня відбулося засідання Комітету ВРУ з питань митної та податкової політики. На ньому більшістю голосів було підтримано законопроект №3251 про зниження акцизного збору на б/у автомобілі терміном два роки. Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти даний законопроект за основу, пише Автоцентр.

Читай також: В Україні затвердили розміри мит на російські авто

Враховуючи той факт, що даний законопроект розробили 93 нардепа, ймовірність прийняття цього законопроекту надзвичайно високий. Ряд лідерів фракцій заявили про підтримку і намір голосувати ЗА вже на засіданні комітету, повідомляє Федерація роботодавців автомобільної галузі України.

Законопроектом №3251 запропоновано з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року зменшити розмір акцизного податку на старі автомобілі до рівня нових. А це дуже істотне зменшення. Наприклад, акцизний податок на нові легкові автомобілі з бензиновим двигуном об’ємом від 1,5 до 2,2 літра становить 0,276 євро за 1 куб. см. А на уживані автомобілі віком до 5 років він становить 1,643 євро, старше 5 років – 2,441 за куб. см

Читай також: Верховна Рада готує різке зниження податків на імпорт уживаних авто

Таким чином, при розмитненні 2,0-літрового нового автомобіля акциз становить 552 євро акцизу, а 4-річного – вже 3286 євро. При розмитненні 7-річної машини акциз становить 4882 євро. Якщо на старі автомобілі акциз буде таким же, як на нові, то неважко підрахувати, що 7-річна легковик з мотором 2,0 літра подешевшає приблизно на 4300 євро, на чотирирічне – 2700 євро.

Втім, у разі прийняття даного законопроекту масового ввезення старих автомобілів в Україну не буде. Адже з 1 січня 2016 року в Україні вводиться в дію екологічний стандарт Євро 5. Тому середній вік автомобілів не буде перевищувати 8 років, адже в країнах Євросоюзу автомобілі, які відповідають Євро 5, випускаються з 2009 року.

 

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close