Закон

Новий закон: первинна довідка при ДТП вже не обов’язкова

Страховики не мають права вимагати її від клієнтів.

При ДТП поліція не оформляє довідку autoua.net

Патрульні поліцейські більше не зобов’язані оформляти первинну довідку про пошкодження транспортних засобів у ДТП. При цьому страхові компанії не можуть відмовити потерпілим відшкодування шкоди у разі неподання зазначеного документа. Втім, на ті населені пункти, де поки ще працює ДАІ, нововведення не поширюються.

Читай також: Офіційно: МВС значно спростило купівлю-продаж автомобілів

У роз’ясненні комісії зазначено, що 7 листопада 2015 року набрали чинності основні пункти закону Про національної поліції. Крім цього наказом МВС від 07.11.2015 №1395 “Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих не в автоматичному режимі“, не передбачена форма первинної довідки про пошкодження транспортних засобів у ДТП та порядок її видачі поліцейськими.

Таким чином, уточнили в Нацкомфінпослуг, в Києві, Львові, Одесі та Харкові (тобто тих містах, де почала працювати патрульна поліція) при оформленні ДТП поліцейські керуються новою інструкцією, а попередня (затверджена наказом МВС від 10.07.2015 № 842) більш недійсна. Відповідно, правоохоронці тепер не оформляють вищевказану довідку. У той же час процедура видачі довідки про подію страховим компаніям та Моторному (транспортному) страховому бюро України (МТСБУ), як і раніше, здійснюється згідно з Порядком, затвердженим наказом МВС від 04.07.2011 №389.

Читай також: Офіційно: Верховна Рада скасувала мита на електромобілі

“Ненадання страхувальником, особою, відповідальність якої застрахована, водієм транспортного засобу або потерпілим, первинної довідки про пошкодження ТЗ в ДТП не є підставою для відмови у страховому відшкодуванні“, – констатували в Комісії. У тих містах, де поки ще є ДАІ, можуть зажадати довідку, проте з поширенням патрульної поліції, документ буде остаточно скасовано.

 

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close