Закон

Офіційно: Верховна Рада скасувала мита на електромобілі

Правда, електрокари все одно будуть обкладатися ПДВ.

Електромобілі стануть трохи дешевше autoua.net

Сьогодні, 25 листопада Верховна Рада нарешті-те розглянула в другому читанні законопроект про скасування ввізних мит на електромобілі і прийняла його. За відповідне рішення проголосували 233 народних депутата. Однак скасувати більш істотний при ціноутворенні ПДВ на такі машини нардепи не змогли.

Читай також: Верховна Рада готується змінити мита на електрокари

Законопроекти №1674 р. і №1912, передбачають введення пільгового режиму імпорту електромобілів в Україну були прийняті в першому читанні ще в травні цього року. Депутати планували розглянути їх другому читанні на початку листопада, проте у кінцевому підсумку вони дісталися до них лише сьогодні. При цьому перший із законопроектів, про скасування 8-відсоткового мита на автомобілі з електродвигунами, депутати затвердили. Він набуде чинності з 1 числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

Однак на більш істотний 1912, в якому пропонується скасувати 20-відсотковий ПДВ на електрокари, необхідної кількості голосів набрати не набралося. Документ двічі ставилося на голосування і обидві спроби виявилися невдалими. В результаті депутати вирішили відправити його на повторне друге читання, яке може відбутися наступного тижня.

Официально: Верховная Рада отменила пошлины на электромобили

Податки на електромобілі Інфографіка Мінекономрозвитку

Читай також: В Україні вийшов на маршрут перший электроавтобус з Wi-Fi

Раніше зазначені законопроекти підтримало Міністерство економічного розвитку і торгівлі. У відомстві констатували, що 28-відсоткове здешевлення електромобілів зробить їх більш вигідними в очах українських автомобілістів і дозволить збільшити частку екологічно чистого транспорту на дорогах України.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close