Закон

Офіційно: МВС значно спростило купівлю-продаж автомобілів

Тепер при оформленні автомобіля не потрібна довідка-рахунок.

Купити авто в салоні стане набагато простіше nv.ua

З сьогоднішнього дня, 18 листопада, Міністерство внутрішніх справ України ліквідувало довідки-рахунку при оформленні автомобілів, які раніше були основним інструментом корупції в ДАІ. Про це повідомив глава МВС Арсен Аваков.

Читай також: найдоступніші авто: яку машину можна купити за 200 тисяч гривень

“Увага автовласникам! З сьогоднішнього дня ми вбиваємо довідку-рахунок – королеву корупції в ДАІ, годувальницю не одного покоління даішників; довідка-рахунок наказала довго жити! Сьогодні, нарешті, склалися всі умови. Ліквідовано ДАІ, МРЕВ – створені Сервісні центри МВС, змінені процедури – підготовлені купа підзаконних нормативних змін. І ось сьогодні вніс Постанову на Кабінет Міністрів і був активно підтриманий: використання довідок-рахунків при оформленні автомобілів скасовано!“, – написав Аваков в Facebook.

Як повідомив міністр, тепер при оформленні автомобіля в Сервісному центрі МВС продавцю і покупцю достатньо підписати договір купівлі-продажу в будь-якому сервісному центрі України в присутності адміністратора, який засвідчить особу учасників угоди на підставі документів.

Читай також: У вересні продажі б/у авто в Україні зросли майже на третину

За словами Авакова, раніше довідка обходилася водієві в 500-2000 грн. Таким чином, на кожному бланку довідки приватні фірми заробляли близько 1-1,5 тис. грн.

“З сьогоднішнього дня для реєстрації автомобіля на нового власника достатньо: 1) підписати договір купівлі-продажу (дарування) продавцем і покупцем особисто в будь-якому Сервісному Центрі МВС України в присутності адміністратора Центру з пред’явленням документа, що посвідчує особу. Вартість послуги – тільки обов’язкові платежі, встановлені законом; 2) нотаріально посвідчити договір купівлі-продажу і надати його в будь-який Сервісний Центр України. Оплата обов’язкових платежів плюс послуги нотаріуса; 3) для покупців нових автомобілів в салонах (у юр. особи) достатньо надати в Сервісний Центр договір, посвідчений печаткою продавця і свої документи. Оплата обов’язкових платежів, встановлених законом“, – повідомив Аваков.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close