Закон

Ввезти автомобіль в Україну без розмитнення буде простіше, – законопроект

Документ встановлює нові терміни володіння машиною в разі її перевезення.

Правила розмитнення зміняться? depositphotos.com

Кабінет Міністрів України на виконання Угоди про асоціацію з Євросоюзом вніс у парламент законопроект, який спрощує ввезення в Україну легкових автомобілів без сплати податків громадян, які переїжджають в україну на постійне місце проживання.

Читай також: Порошенко відповів на петицію громадян про скасування розмитнення авто

Законопроект № 3444 від 10.11.2015 “Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС)“ став доступним для ознайомлення нардепам 12 листопада.

У ньому ряд норм Митного кодексу приводяться у відповідність з європейським законодавством. Серед іншого – змінюється мінімальний строк володіння транспортним засобом за кордоном у разі перевезення його для постійного користування на території нашої країни.

Читай також: Офіційно: Україна з 30 вересня скасувала спецмита на імпортні автомобілі

Згідно з чинним законодавством, якщо житель іншої країни переїжджає в Україну, то він може привезти з собою один легковий автомобіль без сплати митних податків і зборів. Але така машина повинна бути зареєстрована в іншій державі не менше року до ввезення в нашу країну. Крім того, ввезений таким чином автомобіль можна продати в Україні протягом 24 місяців з дня отримання українських прав.

Даним законопроектом уряд пропонує зменшити термін обов’язкової реєстрації автомобіля за кордоном з одного року до півроку. Крім того, щоб ввести автомобіль без розмитнення, майбутній мешканець України має прожити в тій країні, яку він залишає, не менше двох років (зараз – не менше трьох років). Продати таку машину можна буде через рік після постановки на облік в нашій країні.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close