Закон

Стало відомо, коли в Україні повернуть обов’язковий техогляд

Власникам легкових авто його доведеться проходити з 2019 року.

В Україну неспішно повертають техогляд autoua.net

Мінінфраструктури розповів про ключові особливості законопроекту Про приведення законодавства України у відповідність з актами ЄС. Цей документ містить низку важливих змін, що стосуються як вантажоперевізників, так і звичайних автовласників, оскільки містить план запровадження обов’язкового техогляду.

Читай також: Експерт: Під виглядом реформ ДАІ хочуть повернути техогляд і експертизу авто

Згідно з законопроектом Мінінфраструктури, в Україні буде впроваджена нова “сучасна система перевірки придатності транспортних засобів (ТЗ) до експлуатації“, при якій СТО будуть нести відповідальність за кожну проведену перевірку. При цьому техогляд повинні будуть проходити всі легкові і вантажні автомобілі, автобуси і мототехніка у відповідності з діючими норами ЄС. Проте повернення обов’язкового техогляду планується проводити поступово, і не так швидко, як передбачалося раніше.

Для вантажних автомобілів та причепів міжнародного руху ТО за новими правилами має стати обов’язковим вже з 2015 року. Для автобусів міжнародного руху – з 2017 року. Для всіх легкових автомобілів та причепів до них (у тому числі машин у приватній власності) – з 2019 року. Власників мотоциклетної техніки планується зобов’язати проходити ТО з 2022 року. При цьому в нових автомобілів буде часова фора. Так, перший техогляд планується проводити тільки через 4 – 5 років.

Стало известно когда в Украине вернут обязательный техосмотр

Стало известно когда в Украине вернут обязательный техосмотр

Чи потрібно повертати техогляд автомобілів? 0:00 / 02:29

Читай також: У ДАІ обіцяють повернути обов’язковий техогляд в найближчі 5 років

За оцінкою Мінінфраструктури, для приведення транспортного законодавства України у відповідність з нормами Євросоюзу, Україні потрібно включити в національну правову систему 14 законодавчих актів ЄС. Термін імплементації складе від 1 до 5 років. За цей час повинні бути скасовані, розроблені або змінені понад 40 нормативно-правових актів.

Законопроект “Про приведення законодавства України у сфері автомобільного транспорту у відповідність з актами Європейського Союзу“

Законопроект України «Про приведення законодавства України у сфері автомобільного транспорту у відповідність з актами ЄС» from Міністерство інфраструктури України

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close