Закон

Кабмін заборонив їздити по українських дорогах фурам вагою понад 40 тонн

Це зроблено, щоб зменшити навантаження на траси.

Великі фури в Україні під забороною? depositphotos.com

Уряд України заборонив рух транспортних засобів фактичною масою понад 40 тонн і контейнеровозів понад 46 тонн автомобільними дорогами загального користування при перевезенні подільних вантажів. Дане розпорядження №869 опубліковано на сайті Кабміну.

Читай також: Українські автотраси запропонували ремонтувати за рахунок штрафів

“Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі – 16 т, строєні осі – понад 22 т або фактичною масою більше 40 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь – понад 11 т, здвоєні осі – 18 т, строєні осі – понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, на встановлених для них “Укравтодором“ і Державтоінспекцією маршрутах – понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється“, – йдеться в документі.

Також постановою вводиться обмеження на рух автомобільними дорогами загального користування місцевого значення для вантажівок фактичною масою більше 24 тонн, або більше 7 тонн на вісь.

Читай також: У Мінінфраструктури запропонували брати плату за проїзд великовантажних авто

Як повідомлялося, згідно з проектом “Дорожньої карти розвитку дорожньої галузі на період 2015-2017 років“, Міністерство інфраструктури України має намір в грудні цього року запровадити на українських дорогах габаритно-ваговий контроль для вантажного транспорту. Крім того, міністерство у 2016 році планує підвищити ставку акцизу на паливо, а в 2017 році – ввести плату за проїзд вантажного транспорту вагою понад 12 тонн.

За словами міністра інфраструктури Андрія Пивоварського, міністерство цього року в трьох областях запустить пілотний проект з габаритно-вагового контролю автомобілів на дорогах.

Керівництво Мінінфраструктури неодноразово підкреслювало, що відновлення дорожньої інфраструктури та будівництво нових доріг не має сенсу без вирішення проблеми з перевантаженими вантажівками, які наносять найбільш значимий шкоди українським дорогам.

 

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close