Закон

У Раді запропонували пом’якшити покарання водіїв – убивць

За ДТП з жертвами пропонують саджати до трьох років.

Покарання за ДТП хочуть пом’якшити depositphotos.com

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про пом’якшення відповідальності за порушення ПРАВИЛ дорожнього руху, які призвели до травм або загибелі людей. Автор документа вважає, що нинішні терміни обмеження волі за такі правопорушення несправедливі.

Читай також: Кабмін запропонував посилити відповідальність за викрадення автомобілів

У законопроекті №3347 передбачено внесення змін до ст. 286 Кримінального кодексу України. Зокрема, за порушення ПДР, в яких водій завдав потерпілому травми середньої тяжкості, запропоновано обмежувати свободу максимум на один рік, а не на три, як зараз. За аналогічні ситуації з тяжкими тілесними пошкодженнями або смертю людини, передбачено позбавлення волі винуватця ДТП максимум на 5 років, а не на 10 років.

Автор проекту закону – нардеп Валентин Дідик, написав у пояснювальній записці, що зараз відповідальність за ненавмисні дії водіїв значно вище, ніж за навмисні вбивства та нанесення тяжких тілесних ушкоджень за статтями 117, 118, 121 і 122 КК України.

Читай також: За неодноразові порушення водіїв запропонували надсилати до психіатра

“Порушуючи правила дорожнього руху, правопорушники не спрямовують свої дії безпосередньо на заподіяння шкоди потерпілим середньої тяжкості, тяжких тілесних ушкоджень або смерті. За таких обставин несправедливо і недоцільно карати за вчинений з необережності злочин, сильніше, ніж за злочин, скоєний навмисно“, – зазначено в записці.

В Раде предложили смягчить наказание водителей – убийц

Основні нововведення скріншот

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close