Закон

Кабмін запропонував посилити відповідальність за викрадення автомобілів

Максимальний термін збільшать до шести років.

За угони пропонують карати суворіше depositphotos.com

Кабінет міністрів вніс на розгляд Верховної Ради законопроект про посилення кримінальної відповідальності за викрадення транспортних засобів. Зокрема запропоновано підняти штрафи і збільшити гранично допустимі терміни позбавлення волі викрадачів, при цьому автоугоны будуть кваліфікуватися як тяжкий вид злочину.

Читай також: У Житомирі зловили хлопця, який викрав 15 автомобілів

У законопроекті №3331 передбачені наступні види покарань злочинців за незаконне заволодіння автотранспортом: штрафи в розмірі від одного до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз – від однієї тисячі до тисячі двохсот НДМГ), обмеження волі на строк від трьох до п’яти років (залишається незмінним) або позбавлення волі на строк від трьох до шести років (зараз – від трьох до п’яти років).

У пояснювальній записці до документа зазначено, що за статистичними даними МВС в останні п’ять років відзначався стабільне зростання числа автоугонів. Якщо за 5 місяців 2013 року було зафіксовано 3368 таких правопорушень, то за аналогічний період 2014 року скоєно 4005 незаконних заволодінь транспорту, а в 2015 вже 4600 випадків. Велика частина автоугонів, зазначають у міністерстві, фіксується в східних регіонах і в столиці. Наприклад, у Києві скоєно 779 крадіжок автомобілів, у Дніпропетровській області – 483, Донецькій – 413 та Одеській – 387.

Читай також: В Одесі викрадач машини потрапив у ДТП і смерть розбився (фото)

При цьому більшу частину автоугонів правоохоронці кваліфікують за ч. 1 ст. 289 Кримінального кодексу у відповідності зі статтею 12 (Кваліфікація злочинів) КК вони відносяться до злочинів середньої тяжкості. Разом з цим у Кримінально-процесуальному кодексі існує інститут негласних (розшукових) слідчих дій. Однак проводяться такі дії виключно у кримінальних справах щодо особливо тяжких злочинів, у результаті чого негласні розшукові дії по автоугонам проводити неможливо і велика частина справ залишається нерозкритими або зовсім закривається.

Читай також: Міліція: за п’ять місяців у Києві викрали понад сімсот авто

За результатами 5 місяців 2015 року з 4600 кримінальних справ про автомобільних угонів злочинці встановлені лише в кожному четвертому випадку.

“Посилення кримінальної відповідальності за злочинні дії, передбачені ч. 1 ст. 289 КК України, дасть змогу правоохоронним органам використовувати в повній мірі можливості щодо розкриття злочинів“, – пояснили автори законопроекту.

 

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close