Закон

Україна готується запровадити нову мито на авто з Росії

Підвищення ціни торкнеться і випускаються в РФ іномарок.

Як же будемо без Lada Vesta autowp.ru

В Міжвідомчій комісії з міжнародної торгівлі за підсумками антисубсидиційного розслідування щодо імпорту автомобілів з Російської Федерації прийшли до висновку про необхідність введення захисних мит на ряд автомобілів.

Читай також: Компанія Renault планує відродити “Москвич”

Додатковому оподаткуванню в розмірі 10-17% підданий більшість позицій російського автопрому. Притому, дістанеться не тільки традиційним ВАЗам і УАЗам, але і іномарок, виробленим на російських заводах і поставляються в Україну.

Нагадаємо, що у вересні 2014 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі України розпочала розслідування імпорту в Україну легкових автомобілів з Російської Федерації за скаргою Асоціації автовиробників України Укравтопром, а також на основі звіту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про результати проведення антисубсидиційного процедури імпорту в Україну легкових авто з Росії.

Читай також: Офіційно: почалося виробництво серійної Lada Vesta

У скарзі зазначалося, що російські виробники легкових авто користувалися окремими пільгами від субсидій, що надаються державними органами Російської Федерації для виробництва, продажу, переробки, транспортування та/або експорту легкових авто, зокрема в рамках програми “Автомобільна промисловість“ і “Розвиток промисловості та підвищення її конкурентоспроможності “державної програми РФ.

Читай також: Офіційно: Україна з 30 вересня скасувала спецмита на імпортні автомобілі

У разі, якщо мита в розмірі 10-17% будуть введені на автомобілі російського походження, в поточній ринковій ситуації це буде означати повне витіснення їх з українського ринку. Той же АвтоВАЗ за підсумками 9 місяців 2015 року контролював лише 2% українського ринку і реалізував 600 автомобілів з негативною динамікою майже 70%. За даними AUTO-Consulting – це 20-е місце в рейтингу брендів. УАЗ за цей період зміг реалізувати близько 10 позашляховиків.

Істотно краще позиції іномарок, які випускають в РФ і експортують в Україну. Нагадаємо, що це VW Polo Sedan, Hyundai Accent, частина автомобілів Kia Rio, а також окремі моделі Peugeot, Nissan.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close