Закон

У Раді запропонували брати податок за автомобілі дорожче 1 мільйона гривень

Діючу схему нарахувань знову хочуть переглянути.

Дорогі авто з невеликим двигуном обкладуть податком? autoua.net

Чинний транспортний податок на автомобілі в черговий раз хочуть переглянути. В одному із профільних комітетів Верховної Ради запропонували визначати “розкішність“ автомобілів не тільки за обсягом двигуна і віку машини, як це відбувається зараз, але і по їх вартості, типу двигуна і коробки передач.

Читай також: Депутати запропонували оподаткувати всі авто, які колись коштували 50000 Євро

Зміни в транспортний податок, також відомий як податок на розкішні автомобілі, розробили в парламентському Комітеті з питань податкової та митної політики.

Зокрема запропоновано обкладати податком у 25 тис. грн у рік автомобілі вартістю понад 1 млн грн. При цьому для оцінки вартості транспортного засобу необхідно буде враховувати марку, модель, рік випуску, тип та об’єм двигуна, тип коробки передач і пробіг машини.

Читай також: Мільйон з людини: у Раді запропонували збільшити податок на розкіш

Передбачається, що дані критерії доповнять існуючі норми (автомобілі віком до 5 років з двигуном об’ємом понад 3.0 літрів).

Транспортний податок був введений за ініціативою Кабміну в кінці 2014 року і вступив в силу в 2015 році. У вересні цього року в Мінфіні визнали податок “не ефективним“ і запропонували ввести новий податок для всіх автовласників зі збільшенням ставки податку на машини вартістю понад 1 млн. грн. Ця пропозиція викликала суспільний резонанс і в результаті було відхилено.

Читай також: Нардепи запропонували змінити оподаткування “розкішних“ авто

Замість цього в міністерстві запропонували створити спеціальний список автомобілів люкс і преміум класу віком до 5 років і стягувати транспортний податок тільки з власників машин зі списку.

В Раде предложили брать налог за автомобили дороже 1 миллиона гривен

В Раде предложили брать налог за автомобили дороже 1 миллиона гривен

За круте авто треба платити 0:00 / 00:40

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close