Закон

В Україні запропонували посилити ПРАВИЛ дорожнього руху для пішоходів

Їх хочуть зобов’язати носити світловідбивачі.

Пішоходів зобов’яжуть носити відбивачі? autocentre.ua

Пішоходів хочуть зобов’язати носити в темний час доби на одязі світловідбивачі. Дана пропозиція пропонують прописати в новій редакції ПРАВИЛ дорожнього руху, повідомляє Автоцентр.

Читай також: У Раді запропонували не штрафувати за порушення на поганих дорогах

Ідея зобов’язати пішоходів носити в темний час доби на одязі світловідбивачі не нова. Вона широко практикується у багатьох західноєвропейських країнах і давно довела свою ефективність у підвищенні безпеки пішоходів. Більш того, подібна рекомендація в м’якій формі прописана і в чинній редакції Правил – “в темний час доби і в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні виділити себе для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху“ (п. 4.4 ПДР).

Однак, зважаючи такою м’якою рекомендаційної форми піші учасники руху в Україні в основному не виконують дане побажання. Тому група вітчизняних громадських активістів, яка підготувала нову редакцію ПРАВИЛ дорожнього руху, яка була представлена в кінці вересня в Києві в рамках виставки Зброя та безпека 2015, пропонує втілити цю ідею в більш жорсткому вимозі.

Читай також: Ека Згуладзе: Даішникам залишили тільки функцію супроводу кортежів

Зокрема пішоходам хочуть заборонити в темний час доби або в умовах недостатньої видимості знаходитися в межах проїзної частини (в тому числі на пішохідному переході) або на узбіччі без світлоповертаючих елементів на одязі. До речі, подібна заборона пропонується також поширити і на велосипедистів, зобов’язавши їх в темний час доби їздити зі світловідбивачами.

Крім того, для підвищення безпеки пішоходів у новій редакції ПДР підготовлені і інші обмеження. Так, пішоходам хочуть заборонити:

Читай також: Офіційно: президент підписав закон про фото – і відеофіксації порушень ПДР

– виходити на нерегульований пішохідний перехід в темний час доби при відсутності зовнішнього освітлення на дорозі або під час ожеледиці безпосередньо перед транспортним засобом, що наближається;

– при русі по проїзній частині дороги, її переходу, а також переходу залізничних колій користуватися предметами, що обмежують слуховий і візуальних контроль за дорожнім рухом.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close