Закон

Офіційно: Україна з 30 вересня скасувала спецмита на імпортні автомобілі

Рішення було прийнято Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі.

Автомобілі стануть дешевше? depositphotos.com

Україна з 30 вересня скасовує спеціальні мита на імпорт легкових автомобілів. Рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі було опубліковано в газеті Урядовий кур’єр і вступає в силу сьогодні.

Читай також: Порошенко відповів на петицію громадян про скасування розмитнення авто

Зокрема, 10 вересня 2015 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі розглянула інформацію Міністерства економічного розвитку і торгівлі щодо необхідності скасування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту, застосованих рішенням Комісії у 2012 році.

За результатами розгляду комісія встановила, що національні інтереси України вимагають скасування спецмита на імпорт в Україну автомобілів.

Читай також: Спецмита на імпорт авто скасують 30 вересня

Зазначимо, спецмита були введені на імпорт популярних серед українців автомобілів з бензиновими двигунами об’ємом циліндрів 1 тис.-1,5 тис. кубічних сантиметрів, а також з об’ємом 1,5 тис.-2,2 тис. кубічних сантиметрів. За ввезення таких автомобілів імпортерам доводилося платити спеціальне мито в розмірі 6,46% і 12,95% відповідно.

Як повідомлялося, проти дії мит виступив ряд країн імпортерів автомобілів в Україну, зокрема Японія, яка поскаржилась на Україну в Світову організацію торгівлі. У червні 2015 року СОТ прийшла до висновку, що введення спецмита Україною йде врозріз з правилами СОТ.

Читай також: Депутати хочуть легалізувати продаж б/у авто через дилерів

Нагадаємо, українці просять владу скасувати мито та акцизний податок на імпорт автомобілів. Відповідна петиція на сайті президента зібрала необхідні для розгляду голосу.

 

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close