Закон

У Раді запропонували не штрафувати за порушення на поганих дорогах

Зокрема, пропонують вважати, що виїзд на зустрічну смугу для об’їзду ями – не порушення.

Ями дозволять об’їжджати? autoua.net

У новому законопроекті запропоновано не штрафуватимуть водіїв за порушення ПДР, спровоковані об’їздом розбитих доріг, зокрема – за виїзд на зустрічну смугу. Однак мова йде не про всіх випадках подібних правопорушень, а тільки про тих, які зафіксовані камерами автоматичної фото – або відеофіксації.

Читай також: Google буде наносити на карти нерівності і вибоїни на дорогах

Законопроект №3130 уточнює порядок притягнення до адмінвідповідальності за порушення, зафіксовані засобами автоматичної фото – і відеофіксації. На думку авторів документа, подібні камери можна встановлювати виключно на ділянках доріг, які відповідають вимогам стандартів. В іншому випадку водіїв можуть невиправдано оштрафувати за об’їзд неякісних ділянок доріг.

“Загальновідомо, що значна кількість автодоріг і вулиць у населених пунктах України знаходяться в критичному стані і не відповідають держстандартам. Пересування по таких дорогах транспортних засобів часто змушує водіїв відступати від вимог ПДР, у зв’язку з необхідністю об’їзду по зустрічній смузі вибоїн і ям, перетинати в населених пунктах подвійну осьову лінію з-за неможливості об’їхати транспортні засоби, припарковані у заборонених місцях. Таким чином, у разі облаштування на таких дорогах і вулицях спеціальних технічних засобів з функціями фото – і відеозйомки, водії не будуть притягуватись до адмінвідповідальності за правопорушення, які були вчинені вимушено, через невідповідність стану автодоріг вимогам державних стандартів“, – зазначено в пояснювальній записці до законопроекту.

Читай також: Названо найбільш жахливі дороги в Україні (інфографіка)

Для розв’язання зазначеної проблеми пропонується внести зміни до статті 14-1, 279-3, 280 і 283 Кпап. Зокрема встановити, що власник (водій) транспортного засобу, може бути притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення ПРАВИЛ дорожнього руху, зафіксовані автоматичними камерами фото – і відеофіксації виключно на автошляхах, вулицях і залізничних переїздах, які відповідають державним стандартам України.

 

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close