Закон

Порошенко відповів на петицію громадян про скасування розмитнення авто

Пом’якшення правил ввезення не розглянуть до кінця року.

Порошенко відповів на петицію про ввезення авто depositphotos.com

Глава держави на своїй сторінці дав офіційну відповідь на петицію про вимогу скасування розмитнення автомобілів, пише Автоцентр.

Читай також: У Раді запропонували знизити акциз на старі автомобілі

“У відповідності зі статтею 40 Конституції України та статті 231 Закону України “Про звернення громадян“, мною розглянуто розміщену на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України 29.08.2015 громадянином В. М. Матвиенком електронну петицію “Скасувати розмитнення та акцизного податку на імпорт авто“, яку підписали понад 38 000 громадян“, – йдеться на сайті глави держави.

Далі Президент дякує всім, хто долучився до використання нової форми взаємодії влади та суспільства і повідомляє чинний порядок розмитнення: “Згідно з чинним законодавством при розмитненні легкового автомобіля в бюджет сплачуються ввізне мито, акцизний податок, податок на додану вартість, додатковий імпортний збір, а також спеціальне мито при ввезенні на митну територію України нового транспортного засобу. З урахуванням поточної ситуації окремі заходи по зниженню податкового навантаження на імпорт легкових автомобілів вже реалізовано або планується реалізувати. Так, за рішенням Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 10 вересня 2015 року по 30 вересня поточного року скасовано спеціальну мито. Крім того, уряд планує припинення з 1 січня 2016 справляння додаткового імпортного збору“.

Читай також: Спецмита на імпорт авто скасують 30 вересня

Далі дається доручення Кабміну розібратися з цією ситуацією і прийняти рішення: “Прийняття збалансованого рішення з даного питання вимагає його всебічного розгляду Кабінетом Міністрів України, який згідно з Конституцією України і Законом України “Про Кабінет Міністрів України“ забезпечує проведення фінансової, цінової, інвестиційної та податкової політики, структурно-галузевої політики, політики у сферах праці й зайнятості населення, екологічної безпеки, здійснення зовнішньоекономічної діяльності України. У зв’язку з цим Прем’єр-міністру України А. П. Яценюк запропоновано забезпечити комплексне і ґрунтовне опрацювання центральними органами виконавчої влади зазначеної проблеми і за підсумками цієї роботи прийняти необхідні рішення“.

Зазначимо, що питання про зміну мита і акцизів входять до компетенції Верховної Ради. У той же час Кабінет Міністрів має право подавати законопроекти до парламенту з обґрунтуванням зміни податків за півроку до нового бюджетного року. Таким чином, питання про скасування розмитнення навряд чи буде ухвалено в найближчий рік.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close