Закон

У Раді запропонували знизити акциз на старі автомобілі

Рішення торкнеться тільки щодо сучасних авто.

Старі авто перетинають кордон в обидві сторони кожні 5 днів autocentre.ua

У Верховній Раді готується законопроект, згідно з яким ставки акцизу на старі автомобілі, які ввезли в Україну в якості транзиту, зрівняють з акцизами на нові легковики, пише Автоцентр.

Читай також: Спецмита на імпорт авто скасують 30 вересня

Згідно пояснювальній записці до проекту, за 2014 рік Держмитслужба зареєструвала 61 496 транспортних засобів особистого користування, які пригнані України як би “з метою транзиту“. Але насправді вони перетинали кордон у напрямку “в’їзд“ майже півтора мільйона разів. Зрозуміло, що це були машини, які жителі прикордонних областей ввозили та вивозили нерозмитненими, а самі користувалися ними для особистих потреб. Депутати пропонують легалізувати ці машини, тобто просто розмитнити. Але зараз з-за високих ставок акцизного податку вартість розмитнення потриманих машин перевищує її вартість в Європі.

Читай також: Запустилася онлайн-реєстрація б/у автомобілів в Києві

Наприклад, акцизний податок на нові легкові автомобілі з бензиновим двигуном об’ємом від 1,5 до 2,2 літра становить 0,276 євро за 1 куб. див. В той же час на уживані автомобілі віком до 5 років він становить 1,643 євро, а старше 5 років – 2,441 за кубик. Неважко підрахувати, що при розмитненні 2,0-літрового нового автомобіля треба заплатити 552 євро акцизу, а 4-річного – вже 3286 євро. А для 7-річної машин ця сума буде становити «непідйомні» 4882 євро. А адже при растможке ще треба платити мито 10% та ПДВ 20%!

Читай також: Депутати хочуть легалізувати продаж б/у авто через дилерів

Таким чином, платити податки за розмитнення ніхто не буде. Якщо ж розмір акцизу зменшити до тієї ж величини, який діє на нові автомобілі (а він в десятки разів менше, ніж на старі), то українці зареєструють їх в нашій країні офіційно.

Депутати врахували той факт, що з 2016 року в Україні вводиться в дію екостандарт Євро 5. Автомобілів, що відповідають цій нормі і перебувають у режимі транзиту, зараз приблизно 4,5 тисяч. Саме їх і повинні розмитнити наші співгромадяни, вважають депутати. За рахунок цього держбюджет отримає близько 300 млн. грн. у вигляді податкових надходжень.

Читай також: Під петицією Петру Порошенку про скасування розмитнення авто підписалися 27 тисяч осіб

За рахунок даного Закону на 20 тисяч одиниць повинен збільшитися і ринок уживаних автомобілів в 2016 році. При цьому середній вік автомобілів не буде перевищувати 8 років, оскільки в країнах Євросоюзу автомобілі, які відповідають Євро 5, випускаються з 2009 року. Це дозволить отримати а бюджет тільки протягом 2016 року ще 900 млн грн.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close