Закон

Спецмита на імпорт авто скасують 30 вересня

Експерти відзначають, що це майже не позначиться на вартості автомобілів.

У жовтні ввезти авто стане дешевше rbc.ua

Україна з 30 вересня скасовує дію спеціальних мит на імпорт автомобілів, введених в 2013 р. Відповідне повідомлення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі опубліковано 12 вересня в газеті “Урядовий кур’єр“.

Читай також: Офіційно: Україна скасувала спецмита на іномарки

Як зазначається, 10 вересня комісія розглянула інформацію Міністерства економічного розвитку і торгівлі про необхідність скасування спецзаходів щодо імпорту в Україну легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту, застосованих рішенням від 28 квітня 2012 р.

“За результатами розгляду зазначених матеріалів та керуючись положеннями домовленості про правила та процедури врегулювання суперечок СОТ комісія встановила, що національні інтереси України вимагають скасування спецзаходів щодо імпорту в Україну легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту“, – йдеться в повідомленні.

Читай також: Офіційно: в 2016 розмитнення авто стане дешевше

Рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 10 вересня вступає в силу з 30 вересня 2015 р.

Нагадаємо, 26 червня Всесвітня торговельна організація (ВТО) підтримала скаргу Японії на Україну і рекомендувала скасувати спеціальні мита на імпорт автомобілів.

У той же час, мабуть, скасування спеціального мита на імпортні автомобілі не призведе до купівельному буму або сильному здешевлення легкового транспорту. Таку точку зору висловив економічний експерт Олександр Охріменко.

Читай також: Учасникам АТО пообіцяли податкові пільги на ввезення іномарок

“Привезли автомобіль, врахували курс гривні до долара, додали акцизи, і у результаті виходила націнка 15%. Це нормально. Але в зв’язку з тим, що курс сильно виріс, зараз дилери ставлять націнку в 5-7%. І в принципі скасування спецмита на імпортні легкові автомобілі дозволить повернутися до 10% націнки на одну машину. Тобто дилери зможуть нормально продавати свій товар, та можна розцінювати такий крок уряду як пільгу для продавців, але не для покупців. Тепер дилери зможуть нормально працювати і отримувати доходи“,- констатував економіст.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close