Закон

У МВС вирішили узаконити автоматичну відеофіксацію порушень

Законопроект внесуть в Раду на цьому тижні.

На дорогах встановлять камери holiday.by

Нову систему штрафів за порушення правил дорожнього руху (ПДР) представила заступник міністра щодо реформи Ека Згуладзе на розширеному засіданні Кабміну в суботу. За словами Андрія Величкович, нардепа від Народного фронту і колишнього заступника Авакова, законопроект, прийнятий міністрами, планують виносити в Раду, повідомляють Вести.

Читай також: Аваков запропонував встановити відеофіксацію на всіх великих трасах

“Сподіваюся, це відбудеться цього тижня. Але поки його мало хто бачив“, — зауважив нардеп.

Насамперед ДАІ планує повернути на дороги камери — фіксатори порушення швидкісного режиму і правил перестроювання/повороту. За задумом Згуладзе, у разі порушення оповіщення про штраф прийде власнику машини по пошті і смс-сповіщення. Крім власне квитанції в сповіщенні вказано точну адресу сайту, на якому автолюбитель зможе побачити кадри власного порушення. Причому цю інформацію планують захистити персональним кодом-паролем, щоб віднадити любителів спостерігати за чужими витівками.

Читай також: У Києві готуються запустити проект по автофиксации порушень

“Початок реалізації системи повинно бути покладено в цьому році. Кожен автомобіль буде прив’язаний до номера, та, якщо власник або особа, якій він дав покататися, порушить ПДР, на телефон відразу прийде смс-повідомлення з описом порушення і розміром штрафу“, — пояснив радник Авакова — Антон Геращенко.

Противниками фотофіксації виступили таксисти. Лідер профспілки Василь Попик уточнив, що Кабмін повинен спиратися на європейський досвід.

“В країнах ЄС відеокамера крім номерів самої машини обов’язково фіксує ще і обличчя водія. Попередня спроба запровадити відеокамери зірвалася саме через не особистої відповідальності“, – відзначив він. До того ж у нас авто часто продають за дорученням, і потім довести, що за кермом був не ти, буде вкрай складно.

 

В МВД решили узаконить автоматическую видеофиксацию нарушений

Нововведення української міліції mvs.gov.ua

 

Читай також: Перший заступник міністра МВС розповіла про долю МРЕВ після реформи

Автоюрист Андрій Вареник вважає, що листи щастя спровокують відмирання практики продажу авто без перереєстрації (по техпаспорту): “Мало хто захоче, щоб йому приходили чужі штрафи. Суди зіткнуться з цілим валом опротестований адмінштрафів, адже в країні передбачена персональна відповідальність — тим більше якщо машина службова і її використовує полпредприятия“.

Як повідомлялося, за новим законопроектом змінять і систему штрафів. Новий принцип буде гібридним: кожному водієві на початку року нарахують по 150 балів, які будуть зніматися з особистого рахунку після порушення ПДР. І як тільки всі бали закінчаться, доведеться платити справжні штрафи.

Нагадаємо, що напередодні Аваков звільнив начальника ДАІ Києва.

Дивись також – Аваков про реформу міліції

Related Articles

Back to top button
Close
Close