Закон

У Кабміні розповіли, коли в Україні введуть права європейського зразка

Документи повинні змінитися до 2018 року.

Права європейського зразка (Хорватія) wikimedia.org

Кабінет Міністрів схвалив план імплементації директиви Європарламенту і Ради про те, які повинні бути посвідчення водія, щоб вони зізнавалися в ЄС. Положення директиви повинні бути імплементовані в Україні до листопада 2017 року.

Читай також: Глава ДАІ: Ми введемо електронну оплату штрафів та актів реєстрації авто

Ця директива вводить єдині для всіх держав-членів ЄС положення про видачі національних посвідчень водія для забезпечення їх взаємного визнання. Директивою затверджено технічний опис європейського зразка посвідчення водія, врегульовано питання розміщення в ньому мікрочіпа, встановлені вимоги до підготовки претендентів на отримання посвідчення водія, умови видачі посвідчень водія (вікові та кваліфікаційні), їх періодичної заміни.

Читай також: ДАІ: Ніякої обов’язкової заміни номерів не вводиться

Згідно з положеннями директиви узгоджуються терміни медичних оглядів для професійних водіїв, вводяться мінімальні вимоги щодо базової кваліфікації та підготовки осіб, які приймають іспити на право керування транспортними засобами, а також уніфікуються мінімальні вимоги до іспитів на право керування транспортними засобами.

Нагадаємо, рішення про скасування віз для українців може бути прийняте Євросоюзом вже на травневому саміті “Східного Партнерства“ в Ризі, однак безвізовий режим почне діяти, ймовірно, з 2016 року, оскільки необхідно ще час на ратифікацію цього рішення.

Додамо, про введення нових документів говорилося ще в середині 2014 року.

Про видачу нових водійських посвідчень 0:00 / 02:04

Related Articles

Back to top button
Close
Close