Закон

Мільйон з людини: у Раді запропонували збільшити податок на розкіш

Правда, таку суму доведеться викласти лише власникам Роллс-ройсів.

Власників таких машин змусять заплатити мільйон? autowp.ru

З 1 січня 2015 року власники легкових автомобілів віком до 5 років з об’ємом двигуна понад 3,0 л зобов’язані щорічно сплачувати транспортний податок (або податок на розкіш) в сумі 25 тис. грн. за кожне ТЗ. Такий порядок визначений пунктом 81 розділу I Закону України «Про внесення змін у Податковий кодекс України та деякі законодавчі акти України щодо податкової реформи». При цьому розмір податку не залежить від вартості автомобіля. Народний депутат Юрій Левченко (позафракційний) подав свій законопроект № 1830, в якому система розрахунку даного податку кардинально інша, пише Автоцентр.

Читай також: Українські автодилери запропонували скасувати податок на “розкішні“ авто

“Існуюча система розрахунку транспортного податку є непропорційною і несправедливою, оскільки за основу береться не вартість автомобіля, а об’єм двигуна і його вік, йдеться в пояснювальній записці до законопроекту. Крім того, відсутність диференціації розміру ставки оподаткування призводить до збурення у суспільстві, оскільки незалежно від вартості автомобіля (500 тис. грн. або 2 500 000 грн.) ставка податку складає 25 тис. грн. У багатьох розвинених країнах світу, таких як Данія, Ізраїль, Австралія, Японія, транспортний податок обчислюється в залежності від вартості автомобіля, – йдеться в записці. – На відміну від принципу обчислення податку згідно технічних параметрів транспортного засобу, обчислення транспортного податку від вартості автомобіля відповідає принципам соціальної справедливості і дозволяє розподіляти фіскальне навантаження пропорційно доходам населення“, – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Читай також: В асоціації автодилерів назвали три способи обійти “податок на багатство“

Депутат пропонує ввести диференційований підхід до зазначеного питання і встановити розміри ставок податку в залежності від середньоринкової вартості автомобіля. Так, наприклад, власники авто вартістю від мільйона до півтора мільйонів гривень повинні будуть платити 15-22,5 тисяч гривень. Господарі авто вартістю від двох до двох з половиною мільйонів повинні будуть викласти 60-75 тисяч. А ось власники машин стоимомтью більше 4 мільйонів гривень будуть платити 13 відсотків від вартості авто. Тобто сума може сягати мільйона.

Хто і за яким порядком буде встановлювати середньоринкову вартість, із Законопроекту незрозуміло. Зате зрозуміло, що зменшити її буде нескладно, так як зараз ця сума занижується при купівлі-продажу автомобілів з метою зменшення оподаткування. Крім того, цей критерій підвищить витрати на адміністрування податку, оскільки необхідно буде залучати оцінювача, який без візуального огляду машини не зможе встановити реальну ціну.

Читай також: Рада обклала новим податком “розкішні“ авто

Сьогодні багато автомобілі з двигуном понад 3,0 л новими стоять понад 1 млн. грн. Так, до них відносяться Acura MDX, половина моделей Audi (від А6 і вище), BMW (від 4-ої серії і вище), Mercedes-Benz (від Е-класу і всі позашляховики), ряд моделей Lexus, Infiniti, Porsche, Jaguar, Aston Martin, Bentley, Ferrari, і звичайно, улюблений депутатами Range Rover. У категорію від 2,0 до 2,5 млн. і від 2,5 до 3,0 млн. грн. потрапляють, наприклад, нові Audi Q7, BMW X5 M, X6 і заряджені позашляховики Mercedes-Benz ML 63 AMG 4MATIC.

Понад 3 млн. гривень коштують BMW 760i, а знаменитий шестисотий Mercedes-Benz S-класу оцінюють у суму понад 4 млн. грн., як і Range Rover у версії Autobiography. Від 8 до 14 млн. гривень коштують нові Rolls-Royce. Власнику такого автомобіля в разі прийняття законопроекту доведеться платити понад 1 млн. гривень щомісячно. Правда, в 2014 році ніхто в Україні не купив автомобіль цієї марки, зате в 2013-му їх володарями стали 5 наших співвітчизників.

Раніше голова Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко називав прийнятий законопроект про податок на розкіш непрофесійним.

Related Articles

Back to top button
Close
Close