Актуальне для Таксиста

Вирішили стати таксистом? Дізнайтесь які документи потрібні для офіційної роботи перевізником.

Які документи потрібня для таксиста

Робота в таксі досить цікава і прибуткова справа. А при правильній організації роботи – це заняття може стати справою вашого життя і принести моральне і фінансове задоволення. Як же почати займатися даною послугою? У даній статті ми розповімо вам , які дозвільні документи  знадобляться ,  щоб легально надавати послуги таксі в своєму місті. Розглянемо варіант з оформленням роботи таксі зі статусом ПП (приватного підприємця або ФОПа – фізичної особи підприємця).

В Україні є два види реєстрацій для роботи в сфері послуг таксі.
Перш ніж ми перейдемо до конкретних питань оформлення роботи послуг таксі, відзначимо, що в Україні є кілька видів організації роботи в приватному секторі – це реєстрація юридичної особи (компанії) і реєстрація приватного підприємця (ПП). Як ви зрозуміли вже, юридична особа – це компанія, фірма і т.д., а ПП – це одна людина плюс наймані особи.

Найбільш просто сьогодні організувати роботу, зареєструвавшись приватним підприємцем і оформивши( в подальшому сплачуючи фіксований щомісяцний податок) єдиний податок. Це дозволить вам здавати мінімум звітів, взяти на роботу на понад 10 осіб. Для організації роботи таксі – це на сьогоднішній день найпростіший спосіб. Варіант з оформлення юридичної особи ми розглядати не будемо, так як він пов’язаний з більш тривалим періодом оформлення і досить великою сумою грошей, необхідної для оформлення. Хоча з прийняттям нового податкового кодексу для знову організованих підприємств передбачена нульова ставка з податку на прибуток на 5 років, однак все це вимагає детального вивчення, так як цілком можливо десь там заритий підводнйи камінь.

Отже, оформлення приватним підприємцем з надання послуг таксі. Порядок і необхідні документи.

Крок 1. Необхідно зареєструватися приватним підприємцем
Реєстрацію ПП здійснює Державний реєстратор, який зазвичай знаходиться в міській (районній) адміністрації. Для реєстрації вам знадобиться заповнити форму 10 (є така) і заплатити 34 грн. При цьому, візьміть з собою кілька папок-швидкозшивачів і декілька листків А4  білого паперу (це добро вам не завадить, якщо раптом з-за недостатнього фінансування вас попросять це придбати самостійно).

Сплативши 34 грн. (Рахунок на сплату ви берете у держреєстратора), ви надаєте квитанцію про сплату, ксерокопію паспорта, копію довідки з ідентифікаційним кодом і заповнену форму 10 держреєстратору.

Протягом 3 днів вам видадуть, а можливі і відразу “Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця”.  ( Мусим додати що на данний момент зявилась можливість зареєструватись онлайн в якості підприємця, на данний момент ми цю процедуру не пробували, в подальшому спробуємо описати такий варінт) Це основа вашої діяльності в якості ПП, який надає послуги таксі. Без цього свідоцтва ви не отримаєте ні ліцензію, ні інші дозволи.

Крок 2.Маленька порада з економії коштів при реєстрації
Раз ми починаємо приватний бізнес, отже, дуже важливо з розумом витрачати гроші. Тому, попросіть держреєстратора запевнити своєю печаткою 4 копії свідоцтва про реєстрацію. Якщо він піде вам на зустріч (а це нічого йому не варто), то ви заощадите гривень 60. В іншому випадку вам доведеться завіряти нотаріально свої свідоцтва. Ці копії свідоцтв вам знадобляться для реєстрації в Податковій інспекції, Пенсійному фонді та при оформленні ліцензії на послуги перевезень на таксі.

Користуйтеся цією порадою і не витрачайте зайвих коштів.

Крок 3. Реєстрація в податковій інспекції
На цьому етапі зверніть увагу, що зареєструватися після отримання свідоцтва про реєстрацію в податковій інспекції ви зобов’язані протягом 3-х днів. При реєстрації ви подаєте копію свідоцтва про реєстрацію. При реєстрації в податковій інспекції є один нюанс, на який вам слід звернути найпильнішу увагу. Переважна більшість ПП в сфері таксі працюють на єдиному податку. Вам також бажано працювати на єдиному податку. Однак вам слід звернути увагу, що працювати на єдиному податку, ви можете тільки після подачі заяви за 15 днів до початку наступного кварталу (діє заяву квартал і потім треба знову подавати заяву). Якщо ви поки не плануєте відразу працювати, то можете і почекати один квартал. При цьому ви заощадите близько 1000 грн. У разі, якщо ви плануєте відразу почати роботу в таксі, тоді оформляйте роботу на єдиному податку відразу.

Ситуація з оформленням або неоформленням єдиного податку цілком легальна і чіплятися податкова інспекція до вас не буде, якщо ви не почнете відразу працювати на єдиному податку. Вирішуйте по своїй ситуації.

Крок 4. Реєстрація в пенсійному фонді
Зареєструватися в пенсійному фонді ви можете протягом одного місяця. Необхідно надати туди копію свідоцтва про реєстрацію. Потім здавати звіти за єдиним податком один раз на рік. Рекомендуємо також для прискорення реєстрації запастися швидкозшивачами і папером. У разі чого вам не доведеться бігати в пошуках одних чи інших. Офіційно реєстрація безкоштовна.

Крок 5. Отримання печатки
Згідно із законом ви можете мати печатку, а можете і не мати. Але як показує практика краще мати печатку. Обійдеться виготовлення печатки приблизно в 250 грн.

Алгоритм отримання печатки наступний:
– звертаєтеся у фірму з виготовлення печаток і просите зробити їх проект друку на папері,
– надаєте цей проект друку та копію свідоцтва про реєстрацію в поліцію (дозвільний відділ),
– оплачуєте 51 грн. за дозвіл,
– через 2 дня забираєте дозвіл на виготовлення печатки та завірений проект друку,
– оплачуєте фірмі 150-200 грн. (В залежності від типу власників друку, матеріалу і т.д.) за виготовлення печатки.

Крок 6. Отримання «Ліцензії на право надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів та їх багажу на таксі”
Це останній крок при оформленні роботи на таксі Дану ліцензію ви можете отримати в Головавтотрансінспекції – спеціальний підрозділ Міністерства Транспорту та Зв’язку. (Скорочено, ГАТІ).

Вам необхідно подати наступний перелік документів:
– завірена (нотаріусом або Державним реєстратором) копія Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця,
– заяву встановленого зразка на отримання ліцензії таксі,
– заповнений бланк встановленого зразка «Список транспортних засобів та відомості про водіїв»,
– заповнений бланк встановленого зразка «Відомість про спеціальне обладнання».

Для отримання ліцензії вам необхідно буде оплатити 625 грн. і надати квитанцію про оплату з усіма документами.

При оформленні роботи таксі, зверніть увагу, що ліцензія оформляється на 5 років, при цьому вам необхідно буде оформити також ліцензійні картки на кожен автомобіль, який ви будете використовувати в роботі.

Ось, власне, і все. Є ще деякі нюанси, але виконавши всі ці процедури, ви зможете легально почати працювати в сфері послуг таксі.

Tags
Back to top button
Close
Close