Цікава інформація

«Шашечки» на таксі: з історії їх появи

Ні для кого не секрет, що таксі дозволяє вільно і зручно пересуватися по місту. Незмінний символ, з яким асоціюються служби таксі, — «шашечки» біло-чорного кольору. Але чому на таксі малюють «шашечки», а не інші знаки?

Історія появи «шашечок» таксі

Жовті таксі з’явилися в Сполучених Штатах Америки. Історія починається з Джона Херца, який займався продажем автомобілів. Ті, хто не мав можливості заплатити за машину повну суму, міг доплачувати старих авто. З часом у автомобільного магната скупчилася велика кількість транспортних засобів, старі машини стали перефарбовуватися в жовтий відтінок і використовуватися для перевезення пасажирів. Колір не випадковий: жовтий був помітний здалеку.

Компанія “Checker Motors Corporation” вперше нанесла на машини «шашечки», а пізніше почала випуск власних автомобілів для перевезення людей — утворилася велика таксомоторна компанія “Checker Taxi”. Згідно перекладу з англійської “checker” означає «шашки, шахове поле». Менеджери компанії   придумали фірмовий логотип: смужка вздовж борту, оформлена квадратиками чорно-білого кольору.

В каталозі таксі: Таксі у всіх містах України

Але існує друга версія, чому на таксі малюють «шашечки». Згідно їй, логотип взято не з гри у шашки, а з автомобільних гонок. Саме такий прапор використовується на фініші, коли вибирається переможець. Символ натякає на швидкість служб перевезення.

Поява «шашечок» в СРСР датується 1948 роком. Таким символом були прикрашені «Перемоги». Це перші офіційні марки служб таксі: автомобілі служили антиподом американської марки «Форд».

Коли з’явилося таксі?

Колісниці — перший вид перевезення пасажирів, який з’явився у часи Стародавнього Риму. Оплачували такі транспортування камінчиками. Сучасна варіація виникла в 1636 році, містом появи вважається Лондон. Через рік у Франції теж почали доставляти пасажирів на фіакрах.

Поява першого таксометра приписують 1891 році. З тих пір люди все частіше почали користуватися послугами перевезень, завдяки чому попит на таксі суттєво зріс.

«Шашечки» таксі в різних країнах

Різні країни використовують різні кольори для фарбування автомобілів, що працюють в сфері доставки пасажирів. Шашки — не універсальний варіант логотипу. Класичні варіанти служби зустрічаються в Нью-Йорку. Машини жовтого відтінку, логотип — чорно-білі шашки.

У форумі таксі: Відгуки таксистів про служби таксі в Україні

Машини, які доставляють пасажирів в Німеччині, зазвичай кремового кольору. Водії служб повинні пройти ретельну перевірку, скласти іспити, спеціальну підготовку.

У всьому світі знають про кэбах — таксі в Британії. Автомобілі завжди чорного відтінку, однієї фірмової марки. У Новій Зеландії користуються машинами зеленого кольору, в Сінгапурі — небесно-синього.

Японці не обмежуються квітами, марками машин. Транспортні компанії можуть придумати оригінальні стилі. В Індії, на Балі користуються рикшами, мотоциклами або мопедами.

Венеція славиться водними службами перевезення, в Канаді користуються экокебами. У Бразилії практикується застосування літаючого засобу пересування — вертольота. Хоч вартість «проїзду» висока, послуга користується попитом.

Таїланд пропонує прокотитися на «тук-туку», котрий представляє собою автомашину, не має бічних стін.

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close