Cartoons

Більшість росіян висловилися проти повернення проміле

Згідно з результатами опитування, яке провів Всеросійський центр вивчення громадської думки (ВЦВГД), дві третини росіян проти повернення допустимих проміле. Примітно, що основні поборники повернення хоча б мінімальних проміле – пішоходи, які не мають автомобілів. В результаті, 64% росіян висловилися за те, що діюча норма абсолютного нуля це оптимальний варіант для Росії. Майже 70% з тих, хто проголосував за «абсолютний нуль» не водять і автомобіля не мають.Згідно з результатами опитування, яке провів Всеросійський центр вивчення громадської думки (ВЦВГД), дві третини росіян проти повернення допустимих проміле. Примітно, що основні поборники повернення хоча б мінімальних проміле – пішоходи, які не мають автомобілів. В результаті, 64% росіян висловилися за те, що діюча норма абсолютного нуля це оптимальний варіант для Росії. Майже 70% з тих, хто проголосував за «абсолютний нуль» не водять і автомобіля не мають.

За повернення норми в 0,3 проміле проголосували 27% опитаних, з них майже половина – водії. Ще 3% тих, хто проголосував виступили за введення норми більш високого вмісту алкоголю в крові 0,5 – 0,8 проміле.

При цьому, 13% опитаних не з чуток відомі випадки позбавлення прав за водіння в нетверезому вигляді водіїв, що не вживали алкоголь: вони або самі мають подібний досвід, або такі ситуації траплялися в їх найближчому оточенні.
Нагадаємо, Держдума прийняла в першому читанні законопроект, який істотно посилює покарання за водіння у п\’яному вигляді. Відповідно до даного закону, за неодноразове керування автомобілем у нетверезому стані накладається штраф у розмірі 200 тисяч рублів, або сума рівна річному заробітку. Як альтернатива можливі обов\’язкові роботи на строк до 480 годин або примусові роботи на строк до двох років або арешт до шести місяців.

У разі загибелі внаслідок ДТП однієї людини п\’яний водій карається позбавленням волі на строк від 2 до 10 років з позбавленням права керувати транспортним засобом на строк до 3 років, а коли жертв було декілька – від 5 до 15 років з позбавлення права керування ТЗ на строк до трьох років. Можливість примусових робіт виключається.

Депутат Держдуми від «Єдиної Росії» В\’ячеслав Лисаков вніс на розгляд нижньої палати парламенту поправку, згідно з якою, для визначення стану алкогольного сп\’яніння повинно бути поняття мінімального проміле і додав, що посилювати покарання за водіння у п\’яному вигляді можна тільки після того, як буде законодавчий критерій про те, яка людина є п\’яним, а який ні. Раніше він вже заявляв, що готує поправку, згідно з якою п\’яним вважатиметься людина з вмістом від 0,2 проміле алкоголю в крові.

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close