Cartoons

Допустимі 0,5 проміле визнали законними

В законі про проміле існує протиріччя, яке Верховний суд визнав законним. Згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення, п\’яним счітется водій, в крові якого виявлено будь, навіть саме мінімальну кількість алкоголю. При цьому існує наказ МОЗ, згідно з яким поранений в ДТП водій, який перебуває у важкому стані, вважається нетверезим, тільки якщо в його крові виявлено більше 0,5 проміле. Верховний суд згоден з даною установкою, повідомляє «Комерсант».Допустимі 0,5 проміле визнали законнимиВ законі про проміле існує протиріччя, яке Верховний суд визнав законним. Згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення, п\’яним счітется водій, в крові якого виявлено будь, навіть саме мінімальну кількість алкоголю. При цьому існує наказ МОЗ, згідно з яким поранений в ДТП водій, який перебуває у важкому стані, вважається нетверезим, тільки якщо в його крові виявлено більше 0,5 проміле. Верховний суд згоден з даною установкою, повідомляє «Комерсант».

Представники МОЗ пояснили, що для поранених поріг вмісту алкоголю просто необхідний, так як пройти традиційне медичний огляд на вміст пари алкоголю в повітрі, що видихається вони не можуть, тому у водія береться кров на аналіз. Норма вмісту алкоголю в крові у пораненого водія встановлена ​​згідно з вимогами міжнародної Конвенції про дорожній рух.
«Необхідно враховувати присутність в організмі ендогенного алкоголю, який бере участь в клітинному обміні. Крім того, при проведенні аналізу крові існує похибка. Якщо прибрати цей бар\’єр, то тоді практично всі водії будуть вважатися перебувають у стані алкогольного сп\’яніння », – пояснила представник МОЗ Юлія Єрохіна.

У результаті виходить, що якщо взяти двох водіїв з однаковим вмістом алкоголю в крові, припустимо, 0,4 проміле, при цьому один з них потрапляє в аварію і отримує травми, а другого просто зупиняють співробітники ГИБДД, перший буде за законом визнаний тверезим, а другий п\’яним.

Депутати хочуть прибрати протиріччя в законі, повернувши єдину норму допустимого вмісту алкоголю в крові для всіх. Законопроект про повернення проміле вже вніс до Держдуми перший зампред комітету з держбудівництва В\’ячеслав Лисаков «Це абсурд, що для поранених один стандарт, а для інших – інший. Нормативи повинні бути однакові. До речі, коли закон про проміле приймався в РФ в 2007 році, то спочатку планувалося встановити норму 0,5 г, ймовірно, орієнтуючись на стандарт МОЗ »- прокоментував він.

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close