Cartoons

Поняття «алкогольного сп\’яніння» повернуть у законодавство

Кремль включився в суперечку про повернення допустимої норми вмісту алкоголю в крові, в якому беруть участь уряд, ГИБДД і «Єдина Росія». Помічник президента Тетяна Голікова запропонувала повернути в законодавство поняття «стан алкогольного сп\’яніння». Фактично, це означає, що помічник президента виступила за повернення проміле.Поняття «алкогольного сп'яніння» повернуть у законодавствоКремль включився в суперечку про повернення допустимої норми вмісту алкоголю в крові, в якому беруть участь уряд, ГИБДД і «Єдина Росія». Помічник президента Тетяна Голікова запропонувала повернути в законодавство поняття «стан алкогольного сп\’яніння». Фактично, це означає, що помічник президента виступила за повернення проміле.

«Вважаємо за необхідне відзначити, що в законодавстві РФ відсутнє визначення« стан сп\’яніння ». У зв\’язку з тим, що запропонований законопроект спрямований на посилення відповідальності за вчинення правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху особами, які перебувають у стані сп\’яніння, вважаємо за доцільне ввести таке поняття і врахувати представлені зауваження », – цитує« Коммерсант »лист Голікової начальнику державно-правового управління адміністрації президента Ларисі Бричевой.

На думку лідера Федерації автовласників Росії Сергія Канаєва, фактично, це означає відмову від чинної норми «абсолютного нуля».

«Мабуть, десь в уряді є розумні люди, які розуміють, що норма в 0 проміле не відповідає реальності. Це перша розумна ініціатива від колишнього міністра. Як може існувати норма «нуль», якщо існує технічна похибка приладів? Та ще таке суворе покарання – півтора року без прав. 30% автомобілістів, позбавлених водійського посвідчення після введення «нуля проміле», були покарані за 0,03 проміле », – розповів він Autonews.ru

«Ми повністю підтримуємо ініціативу Голікової. Нехай – п\’яний чоловік чи ні – вирішує не інспектор на трасі, не алкотестер, який може бути неправильно налаштований або зіпсований, а фахівець медик, після клінічних досліджень », – додав експерт.

Нагадаємо, що поняття «стану алкогольного сп\’яніння» вже було в російському законодавстві 2007 – 2010 годах.Однако Дмитро Медведєв, будучи президентів, скасував його, мотивуючи своє рішення тим, що багато водіїв сприймають цю норму як дозвіл випити за кермом. У такій позиції є досить багато прихильників: депутати і чиновники нещодавно навіть запідозрили прихильників скасування сухого закону в тому, що ті лобіюють інтереси могутніх «пивних королів». А помилки алкотестера боятися не потрібно, запевняють водіїв.

Прихильники повернення проміле вважають, що покарання для п\’яних за кермом треба посилювати, але потрібно убезпечити від несправедливого покарання законослухняних громадян. Невелике вміст алкоголю може спостерігатися у людей після прийому ліків або навіть довільно вироблятися організмом. Фактично норма допустимих проміле дозволяє без ризику для законослухняних водіїв застосовувати найжорсткіші санкції до порушників, які п\’ють і сідають за кермо свідомо.
Нагадаємо, законопроект про посилення відповідальності за водіння в нетверезому вигляді, внесений Іриною Яровий, пропонує саджати нетверезих водіїв, винних в аварії з двома (або більше) загиблими, на 10-15 років, п\’яних за кермом, які не скоїли ДТП, позбавляти прав та штрафувати на 30 000 рублів. Якщо ж нетверезий водій був раніше позбавлений прав, він буде кримінальним злочинцем – штраф складе вже 200 000 рублів.

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close