Пригоди з таксі

Загадкові отруєння таксистів у Києві: один загинув, троє в лікарні. Відео

У Києві за загадкових обставин отруїлися люди – одна людина загинула, троє в лікарні. Причина рідкісний елемент важкий метал талій. Двоє постраждалих від нього працювали в таксі.

“Почало колоти в грудях, потім почалися поколювання в ногах, пішло оніміння”, – такі симптоми Володимир відчув незабаром після смерті сина і відразу ліг у лікарню, запідозривши недобре.

21-річного Максима він поховав у вересні. Хлопець, будучи студентом, підробляв у таксі. І ще в липні після нічної зміни відчув оніміння і нестерпний біль в гомілках. Медики, до яких звернувся, не змогли з’ясувати причини хвороби, і лікували тільки прояви. Але пізніше хворому взагалі відняло ноги, почали випадати волосся.

Син розповів батькам, що вночі, перед тим як захворів, випив з одним придбаний в кіоску кави.

“Йому не сподобався кави, він був якийсь незвичайний, гіркий. І якась там як слиз була”, – розповідає батько отруєного таксиста Володимир Білоконь.

Пізніше лікарі поставили діагноз: множинне ураження периферичних нервів. Запідозрили, що з-за отруєння.

Результати аналізу показали підвищений вміст талію в організмі. Але коли вони прийшли, син вже був в комі. Врятувати його не вдалося.

У форумі таксі: Загадкові отруєння таксистів у Києві

Володимир розповідає: після смерті сина виявив під килимком в його машині кульки ртуті. І зрозумів: Максима цілеспрямовано намагалися отруїти. Передбачає, що крім ртуті, могли використовувати, талій, і не в каві, а в автомобілі. Тому що батько в нього теж їздив, і у нього теж пізніше виникли аналогічні симптоми.

“Нанюхались разом, напевно. Могли в одну машину підсипати, могли потім в іншу. Ртуть ми побачили, талій ми неувидим, напевно, вже ніколи”, – каже батько отруєного таксиста Володимир Білоконь.

Медикам не вистачає дорогого устаткування для ідентифікації таких елементів, як талій. Аналізи можна здати в Німеччині, але результати приходять тільки через два тижні. Антидоту ж в Україні взагалі не виробляють. І на його придбання за кордоном теж потрібно час, що грає проти отруєних.

Симптоми отруєння незабаром проявилися і у друга сім’ї, який теж їздив у тому автомобілі. Зараз він разом з Володимиром лежить в одній палаті у відділенні токсикології теж з отруєнням талієм.

“Як чотири руки розривають в районі сонячного сплетіння м’ясо. Нижче, нижче, нижче починає захоплювати ноги”, – розповідає отруєний талієм Руслан Полянський.

Лікарі кажуть: постраждалі могли надихатися талієм.

Отруєні написали заяву в поліцію, але правоохоронці досі не перевірили машину, в якій їздив Максим, розповідає його дідусь.

“У них грошей немає. Запропонував гроші, тільки перевірте, треба шукати. Замовкли”, – каже дідусь отруєного таксиста Володимир Білоконь.

У поліції стверджують, що інформація про відсутність коштів на експертизи не відповідає дійсності. І запевняють: роблять усе, що можуть.

“Огляд автомобілів проведено, і на даний момент триває наступний комплекс необхідних заходів. Там знайшли талій? Коментувати не буду, огляд проведено. І робота запущена в цьому напрямку”, – говорить начальник слідчого відділення Дмитро Петровський.

Між тим у відділення токсикології сьогодні перевели ще одного таксиста, у якого теж підтвердилося отруєння талієм. Вадим каже: нічого підозрілого під час роботи не пив і не їв. Підозрює, що його, як і померлого Максима, міг отруїти якийсь пасажир.

“Одна з версій, яка цілком реальна – це людина, що має нездорове психічний стан, міг чудить такі речі, озлоблення на таксистів”, – припускає отруєний таксист Вадим Кисельов.

Адвокат, якого найняли отруєні, взявся проводити власне розслідування. Теж підозрює, що талій підклали в машину.

“Як я дізнався в останнього хворого, який сьогодні доставлений в лікарню, у нього були виразки на руках, може бути, що саме через це і потрапило”, – говорить адвокат Анатолій Каленюк.

Правоохоронці об’єднали всі випадки отруєння в одну справу. Якщо ж знайдуть винуватця, йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Джерело

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close