Таксі в Україні дорожчатиме

Нові зміни в Адміністративному кодексі та законі «Про автомобільний транспорт» можуть викликати плавне збільшення вартості послуг таксі по Україні.

Підготовлювані перевірки змусять нелегальних таксистів зняти шашки, а деяких змінити вид діяльності.
Вступили в силу зміни передбачають рейдові перевірки автомобілів таксі на законність надання послуг. Якщо зараз ще активних дій немає, то з часом контроль буде посилюватися, а разом з цим і кількість проблем для пасажирів, які звикли користуватися послугами нелегальних таксистів.
Якщо нова редакція закону стане ефективним інструментом перевірок і контролю таксомоторного ринку, то замовники таксі зіткнуться з проблемою глобального відсутності вільних автомобілів. Підвищений попит може стати причиною збільшення часу очікування автомобіля і змусить диспетчерські служби переглянути принципи ціноутворення.
З іншого боку вже зараз замовники таксі в столиці щодня стикаються з відсутністю вільних автомобілів через «війни рублем» між службами таксі, коли водії відмовляються брати замовлення через низькі тарифи. Постійні замовники самостійно збільшують тариф на довільну суму, після чого автомобіль таксі подається через 10-15 хвилин.
Крім цього чинним законом «Про автомобільний транспорт» передбачається і ряд технічних нюансів, з якими тепер доведеться миритися замовнику. До прикладу, доведеться звикати до використання водіями таксометрів, що вимагає оплати простою автомобіля на світлофорах і в пробках. Якщо така перспектива нестрашно для невеликих міст і населених пунктів, то для Києва це може стати критичним, адже вартість послуг таксі може зрости на 30-40%.
Однак якщо закон змусять працювати, то процес наведення порядку на таксомоторному ринку буде плавним і поступовим. Якщо всі умови і задумки будуть оформлені правильно, а закон змусять працювати, то вартість послуг таксі вдасться вивести на рентабельний рівень.

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close