Таксі стратегія розвитку Києва

19.09.2011 пройшло обговорення проекту Стратегії розвитку Києва до 2025 року. У ході розгляду проекту учасники виділили й такий важливий напрям як таксомоторні перевезення в місті Києві.
Таксі Києва – це візитівка міста, але йому не приділяється належної увагиУчасники зустрічі наголосили, що таксі – це візитівка міста, по якій гості Києва судять про рівень сервісу перевезень в місті. У зв\’язку з цим, надійшла пропозиція більш детально розробити даний напрямок і запропонувати механізми вирішення існуючих проблем. Парадоксально, але факт, в розділі \”Транспорт і транспортна інфраструктура\” пропонованої Стратегії розвитку Києва не приділив належної уваги питання, пов\’язані з роботою таксі в Києві. Учасники обговорення відзначили, що такий підхід не дозволить підняти рівень роботи таксі до європейських стандартів. Одні власники таксі дану проблему не вирішать, тут необхідний комплексний підхід, в якому досить важливе місце займають рішення влади міста, спрямовані на поліпшення ситуації в даному секторі перевезень міста.
Близько 85% таксі працюють в тіні

На зустрічі було відзначено, що при діючому кількості таксі в 20 000 машин, не менше 17000 знаходяться в тіні. Це дуже велика проблема, оскільки працюють в тіні таксі не дотримуються законодавства України, не платять податки, дуже часто технічний стан автомобілів не відповідає стандартам безпеки. Водії таких таксі не проходять медичне обстеження і технічний огляд транспортного засобу перед виходом на лінію. Природно, що це не сприяє безпеці пасажирів таксі, підтриманню єдиного рівня обслуговування в таксі. Крім того, через наявність «тіньових таксі» бюджет міста недоотримує близько 4-5 млн. гривень на місяць.

Що планується робити в Києві, щоб поліпшити ситуацію на ринку?
У ході обговорення було запропоновано прийняти проект розвитку ринку таксі в Києві

Звичайно, така ситуація на ринку послуг таксі викликає тривогу і у державних чиновників, і у власників таксі, прагнуть працювати легально на ринку послуг таксі. Тому дуже важливо здійснити ряд заходів, який допоможуть вирішити дану проблему.

Так в ході обговорення Стратегії розвитку Києва був запропонований проект по організації роботи таксі в Києві. В основу проекту було покладено модернізація, а саме: розробка нових законодавчих актів, які з одного боку допоможуть навести порядок на ринку таксі, з іншого боку допоможуть залучити додаткові інвестиції на ринок таксі столиці. Проект визначає такі цілі, які повинні бути досягнуті, щоб ринок таксомоторних перевезень Києва став по-справжньому цивілізованим.

В ході реалізації проекту модернізації таксі в Києві, намічено досягти наступні цілі:
– Покращити рівень послуг, підвищити безпеку,
– Збільшити надходження податків і зборів від реалізації послуг на ринку таксі,
– Поліпшити стан екології в Києві,
– Запровадити єдиний фірмовий колір для таксі Києва,
– Зменшити кількість пробок на дорогах міста,
– Створити умови для розвитку таксі в Києві.

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close