Cartoons

У 2013 році бензин може подорожчати на 2,4 рубля


Ціни на бензин в Росії в 2013г. можуть вирости на 2,4 рубля за літр. Таку думку висловив журналістам голова комітету Державної думи з енергетики Іван Грачов, коментуючи перехід в РФ з 1 січня 2013г. на екологічний стандарт палива «Євро-3». При цьому парламентарій підкреслив, що зростання цін буде викликаний не стільки самим переходом на «Євро-3», скільки зростанням акцизів.У 2013 році бензин може подорожчати на 2,4 рубля
Ціни на бензин в Росії в 2013г. можуть вирости на 2,4 рубля за літр. Таку думку висловив журналістам голова комітету Державної думи з енергетики Іван Грачов, коментуючи перехід в РФ з 1 січня 2013г. на екологічний стандарт палива «Євро-3». При цьому парламентарій підкреслив, що зростання цін буде викликаний не стільки самим переходом на «Євро-3», скільки зростанням акцизів.
На сьогоднішній день 70% бензину, виробленого на території РФ, вже відповідає стандарту «Євро-3», ще 14% палива проводиться за стандартом \”Євро-4», близько 1% – «Євро-5».
Нагадаємо, в жовтні 2012 року повідомлялося, що в разі переходу на паливо екологічного класу Євро-3, влади, з метою недопущення дефіциту бензину на внутрішньому ринку, розглядають можливість імпорту палива з Європи. За останніми даними, передбачуваний обсяг дефіциту може скласти близько 800 тисяч тонн.

«Ми розробляємо цікаву схему: мова йде про те, щоб направляти на експорт нафтопродукти, наприклад дизель або мазут, а натомість отримувати бензин. Передбачається реалізувати це в порядку обміну (свопу), оскільки при чистих експортно-імпортних операціях завжди будуть мати місце додаткові платежі. Своп дозволить знизити ціну імпортованого бензину за рахунок експортного мита. Якщо експортується дизельне паливо і цей обсяг просто заміщається імпортованим бензином, то виходить, неначе паливо продається всередині країни », – пояснив газеті« Известия »заступник голови ФАС Анатолій Голомолзін.

Related Articles

Залишити відповідь

Back to top button
Close
Close