Пригоди з таксі

У Донецьку таксиста засудили на чотири роки за загибель чиновника

9 квітня в Куйбишевському райсуді Донецька оголосили вирок Михайлу Боголюбу. Будучи таксистом, 25 вересня 2010 року Боголюб прибув за викликом, але відмовився везти нетверезих пасажирів і попросив зняти замовлення. Це не сподобалося провожавшему своїх друзів донеччанину Юрію Іванченко. Він повис на дверях виїжджаючого “Ланоса”, намагаючись зупинити таксі, але на повороті зірвався і потрапив під зустрічну машину.

Загиблий виявився високопоставленим чиновником, а його дружина – працівницею СБУ. Саме цим, високим статусом потерпілих, сім’я підсудного пояснює жорсткість вироку: таксист засуджений до 4 років колонії і виплаті 121 тисячі гривень компенсації постраждалій родині.

Експерти дали висновок про те, що описана ситуація не вписується в рамки діючих правил дорожнього руху, і тому встановити причинно-наслідковий зв’язок між поведінкою водія таксі і наслідками трагічними наслідками неможливо. Однак, суд вважає, що вина Михайла Боголюба у смерті людини доведена.

“Суддя повністю повторює обвинувальний висновок, тільки посоромилася дати максимум – прокурор просив покарати ще суворіше – 7 років, – каже адвокат засудженого Дмитро Шевченко. – Докази відсутні повністю. Все побудовано на особистому переконанні слідчого і судді”.

Обвинувачений Боголюб наполягає, що виїжджав, оскільки побоювався за своє життя. Між ним і пасажирами зав’язалася сварка через його нібито пізнього прибуття за викликом. Сів у машину пасажир Олег Пастушенко (товариш загиблого) почав ображати водія і погрожувати йому.

Пасажири погодилися покинути салон машини, але до скандалу підключилися подружжя Іванченко. Згідно свідчень диспетчера служби таксі, через кілька хвилин після прибуття на місце від водія надійшов сигнал з проханням про допомогу, а ще трохи пізніше – звістка про дорожньо-транспортну пригоду. По випадковості Юрій Іванченко потрапив під колеса зустрічної машини тієї ж служби таксі.

“Наш світ ділиться на вовків і овець. Якщо ти вовк, ти завжди правий. У дебатах я питав у потерпілої – як я повинен був вчинити, щоб уникнути таких наслідків – мені у відкрите вікно ліз нетверезий чоловік, лупцював мене на ходу. Я забирав ноги. А треба було зупинитися і дати себе лупити всієї компанії?”, – зазначив таксист.

Цікаво, що суддя Ольга Ларіна, яка носить мантію близько року, перешкоджала висвітлення вироку в пресі – з допомогою конвою вона спробувала заборонити фотозйомку і вивести кореспондента Тетяну Заровную з відкритого судового засідання. Донбас

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close