Поради водіям

Если загорелся “Check Engine”

Багато автовласників знають, що на сучасних машинах на панелі приладів присутній жовта лампочка "check engine" – що означає "перевірте двигун". Вона сигналізує про те, що блок управління виявив якийсь збій в роботі.

Коли ви заводите автомобіль, нормальним явищем є те, що сигнал спочатку загоряється, а після запуску відразу гасне. Але якщо лампочка починає вам докучати під час руху, це перший сигнал до дії. Цей сигнал є самим незрозумілим, так як може означати багато різних речей: від втрати кришки бензобака до серйозних проблем з двигуном.

Багато водіїв стикалися з подібною проблемою прямо під час руху і не знали, що робити. Звичайно, вам не варто при даному сигналі паркуватися біля узбіччя і кликати на допомогу зустрічну вантажівку. Найпростішим рішенням є, безумовно, звернення в сервіс. Однак спробуємо розібратися, що ж може означати цей сигнал?

Ще з початку вісімдесятих років автомобілі стали оснащуватися мікрокомп'ютерами, які спочатку управляли карбюраторами, а потім їх застосування значно розширилося. Тепер блоки управління контролюють не тільки склад суміші, а й обороти двигуна, момент запалювання, а також багатьма іншими параметрами аж до моменту перемикання передач в автоматичних трансмісіях. Таким чином, причин може бути досить багато.

Якщо ви є власником нового автомобіля і у вас загорілася лампочка "двигуна", при цьому автомобіль нормально функціонує, то, найімовірніше, це пов'язано з пропуском запалювання в одній зі свічок. Ця несправність сильно поширена саме в Україні, оскільки якість бензину залишає бажати кращого.

Так, нещодавно один друг подзвонив мені і сказав, що на його новому Hyundai Accent запалився "check engine". Я припустив, що це, можливо, пов'язано з пропусками запалювання, так як він заливає тільки 95 бензин. Як відомо, у нас це "високооктанове" паливо отримують з 92 шляхом додавання присадок, що містять свинець і марганець. Далі ми викрутили свічки, і всі мої припущення підтвердилися: на свічках був рівномірний червоний нагар, який і свідчить про марганці. Рекомендація була найпростішою – поміняти свічки і не заливати 95 бензин. До речі, машина пройшла тільки 8500000 кілометрів, а заміна свічок передбачена ТО тільки на 20 тисячах. Після заміни свічок лампочка благополучно згасла і більше не докучала своїм жовтим світлом.

Вищеописана історія є найпростішим випадком, в якому проблема усувається, як говоритися, "малою кров'ю".
Інші випадки виявляються складніше: "померлий" каталізатор, ослаблі ремінь ГРМ, засмітилися форсунки. Дуже рідко – сам блок управління, оскільки це вельми дорогий вузол, і його роблять з великим коефіцієнтом запасу.

Якщо візуальний огляд, начебто викручування свічок, не дав результатів, найвірнішим методом буде звернутися в сервіс. Будь-який фахівець-електрик, під'єднавши діагностичний роз'єм до блоку управління, протягом декількох хвилин вкаже на несправність. У цьому сенсі електронні блоки дуже зручні, оскільки він сам вказує на поломку, і немає необхідності розбирати підлогу автомобіля в її пошуках.

Що робити при виникненні подібної несправності? По можливості відразу зупинитеся, потім перевірте рівень масла. Прислухайтеся, чи не видає двигун будь-яких сторонніх звуків, чи немає візуальних пошкоджень? Якщо все в нормі, рухайтеся до найближчого сервісу, не даючи двигуну високих оборотів.

Источник

Related Articles

Back to top button
Close
Close