Поради водіям

Шумоізоляція автомобіля своїми руками

Шумоізоляція автомобіля – це позбавлення від сторонніх шумів і скрипів в салоні за допомогою спеціальних матеріалів. У даній статті поговоримо, як зробити шумоізоляцію автомобіля своїми руками і які матеріали потрібні.

Перед шумоізоляцією авто потрібно визначити, що хочете отримати: поліпшення звучання музики, позбавлення від скрипів в салоні, більше комфорту, – і після цього визначатися з вибором матеріалу з поставлених цілей.

При обмеженому бюджеті, коли робиш своїми руками, потрібно не гнатися за шумоізоляцією всієї машини відразу, а робити по частинах, "набиваючи гулі" і вдосконалюючи досвід. Починаємо з шумоізоляції дверей, потім – підлога, багажник і так далі.

Які матеріали знадобляться, якщо ви збираєтеся робити самостійно?

Це будівельний фен (обов'язковий, ніякої домашньої фен не підійде), прікаточний ролик (для прикочування шумоизоляционного матеріалу, я раджу його купити, вартість його невелика (200 – 300 рублів), а користь відчутна), ножиці (для різання матеріалу), розчинник ( можна використовувати уайт-спірит, як обезжириватель перед нанесенням шумоізоляції), і бажання зробити "шумку".

Матеріали для шумоізоляції автомобіля

Вібропласт Silver

вібропласт – основний матеріал шумоізоляції автомобіляГібкій і еластичний вібропоглинаючий матеріал, що представляє собою полімерну самоклеющуюся композицію, сдублірованние з алюмінієвою фольгою. Малюнок розмітки (квадрати 5х5 см) дозволяє легко розкроювати лист на деталі потрібного розміру. Матеріал не вбирає вологу і не розкладається під впливом навколишнього середовища, володіє антикорозійними властивостями і властивостями герметика. Легко монтується на поверхні зі складним рельєфами і не вимагає нагрівання при установці. Коефіцієнт механічних втрат 0,25-0,35 ум. од. Вага 3 кг / м2. Товщина 2 мм.

Зони обробки: підлогу салону, двері, дах, боковини кузова, кришка капота і багажника, щиток передка з боку салону.

Вібропласт Gold

Теж саме, що і матеріал вібропласт Silver, але товщі, а значить володіє більшою віброізоляцією. Коефіцієнт механічних втрат 0,33 ум. од. Вага 4 кг / м2. Товщина 2,3 мм.

Зони обробки: підлогу салону, двері, дах, боковини кузова, кришка капота і багажника, щиток передка з боку салону.

БіМаст Бомб

Вібропоглинаючий матеріал. Являє собою багатошарову конструкцію що складається з лицьового шару (алюмінієва фольга), листа на основі бітумної композиції, листа на основі каучукової композиції, захищеного антиадгезійною плівкою. При монтажі вимагає розігріву до 40 – 50 ° С. Матеріал не вбирає вологу і не розкладається від впливу навколишнього середовища. Кращий вібропоглинаючий матеріал. Володіє найвищим ККД. Ідеальний для аудіопідготовки динаміків. Коефіцієнт механічних втрат не менше: 0,50 ум. од. Товщина матеріалу: 4,2 мм. Вага: 6 кг / м2.

Зони обробки: щит передка, тунель, арки коліс, зона над глушником, карданним валом.

Сплен +3004

спленЗвукоізолірующій матеріал з клейовим шаром. Володіє високими теплоізоляційними властивостями. Матеріал легко монтується на вертикальні і криволінійні поверхні, не вбирає вологу і не розкладається під впливом навколишнього середовища. Вага: 0,42 кг / м3. Товщина матеріалу 4 мм. Може експлуатуватися при температурах від -40 ° С до + 70 ° С. Зони обробки: щит передка боку салону, арки коліс, двері, тунель.

Також існує сплен 3008, товщина якого становить 8 мм, і сплен 3002, відповідно товщиною 2 мм.

Сплен +3004 клеїться другим шаром на вібропоглинаючий матеріал. Сплен клеїться на двері, передні, задні арки і боковини. Для створення міцного з'єднання склеювані поверхні повинні бути максимально чистими і сухими. Для очищення поверхонь, що склеюються можна застосовувати уайт-спірит або ацетон.

Оптимальною температурою нанесення клейкої стрічки є 18-35 ° С, що гарантує збереження адгезійних властивостей стрічки в температурному інтервалі від -40 ° С до +70 ° С. При температурі нижче +10 ° С не рекомендується нанесення Сплен 3004 унаслідок низької початкової сили адгезії. Клейку стрічку слід наносити без натягу. Захисний шар видаляють безпосередньо перед нанесенням.

Битопласт 5 (антискрип)

бітопластШумопоглощающій і ущільнювальний матеріал (усуває скрипи і брязкіт в салоні) на основі пінополіуретану з липким шаром, захищеним антиадгезійною прокладкою, зі спеціальним просоченням. Водостійкий, довговічний, що не піддається розкладанню, володіє теплоізоляційними властивостями. Не має запаху. Зберігає властивості при низьких температурах (до -50 ° С).

Товщина 5 мм. Вага 0,4 кг / м2. Також буває товщиною 10 мм (Бітопласт 10).

Акцент 10

Звукопоглинальний матеріал. Складається з голкопробивний металізованої плівки, еластичного пінополіуретану і клейового шару монтажного, захищеного антиадгезійною прокладкою. Матеріал володіє хорошими теплозахисними властивостями. Розширений робочий частотний діапазон. Поглинає до 90% шумов.Тощіна-10 мм. Вага 0,5 кг / м2. Матеріал працездатний при температурах від -40 ° С до + 100 ° С. Міцність зв'язку матеріалу з несучою поверхнею не менше 4 Н / см.

Зони обробки: кришка капота і багажника, перегородка моторного відсіку.

Маделин

маделінМаделін – ущільнювальний і декоративний матеріал на тканинній основі чорного кольору. Матеріал товщиною 1-1,5 мм з клейовим шаром, який захищений антиадгезійною прокладкою. Міцність зв'язку матеріалу з несучою поверхнею – не менше 3 Н / см.

Застосування:

зазори між декоративними елементами салону і кузовом автомобіля зазори в панелі приладів ущільнення повітроводів

Вище представлені основні матеріали від компанії STP. У наступній частині статті будемо говорити про них, але варто згадати, що це не єдині матеріали – існують інші під іншими назвами і від іншого виробника. За технічними характеристиками вони ідентичні і виконуються аналогічні функції.

Шумоізоляція капота і кришки капота

Не варто думати, що зробивши шумоізоляцію капота можна позбутися від шумів двигуна. Це не так. Шумоізоляція капота робиться для кращої теплоізоляції двигуна в зимовий період. Для цього знадобляться наступні матеріали – акцент (10 мм) і вібропласт сильвер.

При шумоізоляції кришки капота слід враховувати вагу матеріалу, якщо його занадто утяжелить, то незабаром потечуть амортизатори капота, і їх доведеться міняти.

В якості виброизоляционного матеріалу потрібно використовувати вібропласт сильвер (або аналог), який володіє малою вагою. В якості теплоізоляційного використовується спеціальний матеріал – акцент, який призначений для збереження тепла всередині моторного відсіку взимку, а також стійкий до високої температури і не зажевріє від жару двигуна. Товщина – чим більше, тим краще.

Варто звернути увагу на наявність заводського теплоізоляційного матеріалу. Його в жодному разі не варто викидати, і наша шумоізоляція капота повинна бути в допомогу, а не заміною. Так що при виборі товщини "акценту" слід керуватися принципом, щоб потім було легко одягнути стандартну шумоізоляцію капота.

На деяким машинах немає заводської "шумки" капота, тоді шумоізоляція капота проста необхідна, і в якості теплоізоляційного матеріалу можна використовувати самий товстий матеріал – 15 мм. І разом з Віброізоляційний матеріалом це дасть найкращий ефект у плані тепло- і звукоізоляції капота машини.

Шумоізоляція дверей автомобіля

шумка дверей автомобіля своїми рукаміШумоізоляція дверей робиться для того, щоб позбутися від зовнішнього шуму, а також для поліпшення звучання музики в авто. На своєму досвіді можу сказати, що навіть найпростіша "шумка" двері творить чудеса, і музика після неї починає грати краще.

Для мінімальної шумоізоляції дверей буде потрібно тільки Віброізоляційний матеріал, за типом Вібропласта "сильвер" або "голд". Клеїти його потрібно на внутрішню частину дверей навпроти колонки. Чим більше площа покриття Віброізоляційний матеріалом, тим краще, а чим тонше метал, тим більша кількість потрібно виброизоляционного матеріалу – Вібропласта.

При шумоізоляції дверей автомобіля слід враховувати вагу матеріалів. Якщо дуже сильно погіршити двері, то можливо з часом двері провисне і доведеться міняти петлі. Тут потрібен розумний підхід з поставлених цілей. А якщо у вас гарна аудіосистема і ви збираєтеся покращувати її звучання, тут малими засобами не відбудешся. Потрібен комплексний підхід і шумоізоляція мінімум в 4 шари (!).

Перший шар – це внутрішня частина дверей, коли шумоізоляція наклеюється через спеціальні отвори в двері. Як матеріал можна використовувати вібропласт-сильвер, або невелика кількість Вібропласта голд (або БіМаст бомб) в місці позаду динаміка. Другий шар – це поверх виброизоляционного матеріалу укладається сплен 4 мм.

шумка дверей автомобіляДальше йде шумоізоляція двері зовні, під дверними картами і підійде більше любителям якісного авто звуку. У такому випадку потрібно повністю заклеїти всі технологічні отвори, щоб зробити герметичним об'єм дверей, в якому грає динамік. До того ж, після витівки даної операції підвищитися жорсткість двері, що також позитивно позначиться на звучанні музики. Зовні обклеюємо Вибропласт Сільвер і зверху сплено для шумоізоляції.

Наступний крок – звукоізоляція дверних карт. Це робиться для того щоб вони не скрипіли і не видавали зайвих звуків. Для цього в нагоді антіскріпний і шумоїзолірующий матеріал "Бітопласт". Чим товще Бітопласт – тим краще. Також не варто забувати про "цвіркуни" всередині самої дверей і додатково обклеїти тяги і ручки за допомогою матеріалу "Маделин – антискрип".

Шумоізоляція задніх дверей виконується також як і передніх. Тільки якщо в двері немає динаміків, кількість шарів можна зменшити і тип виброизоляционного матеріалу можна використовувати простіше.

Шумоізоляція даху і стелі машини

шумоізоляція даху машини – зменшуємо шум від дождяШумоізоляція даху робиться, щоб зменшити зовнішній шум, в основному від дощу, а також прибрати всі "цвіркуни". Після шумоізоляції стелі ефект під час дощу приголомшливий – навіть коли йде сильний дощ, в салоні не буде гучної «барабанного бою», залишаться злегка приглушені удари, майже непомітні і не доставляють дискомфорту.

Як матеріал можна використовувати вібропласт голд або сильвер. Також важливий вагу, адже чим важче буде стелю, тим вище центр тяжіння машини, що негативно позначиться на керованості. В якості шумопоглинального матеріалу будемо використовувати сплен 4 або 8 мм, можливо навіть в 2 шари. Можливості в шумоізоляції даху обмежуються лише тим, щоб потім можна було нормально встановити обшивку стелі на своє місце.

Шумоізоляція підлоги автомобіля

Шумоізоляція підлоги робиться для того, щоб захистити шум від дорожнього полотна, а також удари від дрібних камінчиків по днищу машини. Тут великий простір для можливостей, можна використовувати найкращі за якістю вібро-шумо-матеріали. На підлогу машини зазвичай кладуть віброізоляцію "БіМаст бомб" (найкраща за характеристиками, але і найважча), а зверху укладається шар шумо-тепло ізоляції "сплен" 4 або 8.

Буває, що укладати сплен великої товщини незручно, тому краще взяти матеріал меншої товщини, але укладати в 2 шари. Обов'язково укладаємо сплен на всю поверхню підлоги, без зазорів. Чим більше площа покриття – тим краще.

Особливу увагу при шумоізоляції статі машини слід звернути на місця арок коліс з боку салону. Тут потрібна особлива увага – це найважливіші місця в плані шумоізоляції. Краще обклеїти їх в 2 або 3 шари з матеріалу товстіший, а в якості віброізоляції використовувати тільки "БіМаст бомб". А якщо його немає, то обклеїти, наприклад, Вибропласт голд в 2 шари.

Шумоізоляція багажника, колісних ніш, арок

шумка багажника автомобіляШумоізоляція багажника або п'ятої двері (у хетчбеків) також важлива, адже там присутні багато сторонніх шумів і скрипів. А якщо планується установка сабвуфера, то шумоізоляції багажника просто необхідна.

Увагу слід загострити на ніші запасного колеса, і по можливості повністю її обклеїти Віброізоляційний матеріалом. Також обклеїти всі обшивки багажника протівоськріпниє матеріалом "Бітопласт".

Шумоізоляція колісних ніш необхідна для поліпшення комфорту в салоні. Якщо зробити правильно, то шум від коліс і дорожнього полотна буде мінімальний. Взимку не буде чути шум від шипів на зимовій гумі.

Послідовність дії при шумоізоляції колісних ніш: знімаємо стандартні пластмасові підкрилки (викидати їх у жодному разі не можна, тому що вони самі по собі хороші ізолятори). Далі очищаємо від бруду і наносимо на внутрішній шар арки Віброізоляційний матеріал по типу "вібропласт голд". Буде корисно також обробити колісні ніші Антигравий, це з одного боку послужить захистом від корозії, а з іншого боку – це теж шумоізоляція.

Можна шумоізоліровать самі пластикові підкрилки із зворотного боку арки. Наклеюємо вібропласт сильвер і одягаємо їх на місце. Якщо все зроблено правильно і добре, то тепер удару камінчиків про ніші коліс не повинно бути чутно.

Источник

Related Articles

Back to top button
Close
Close