Поради водіям

Що означає VIN-код автомобіля?

У будь-якого транспортного засобу є свій ідентифікаційний номер. Він складається з сімнадцяти знаків – цифр і букв, завдяки яким можна дізнатися всю "таємницю" автомобіля,  не тільки інформацію про те, коли, де і ким він був випущений, але й відстежити, чи не був автомобіль в угоні і аварії, тонув або горів він. Володіння такою інформацією при купівлі вживаного авто дозволяє уникнути ризиків купити "проблемну" машину.

Єдині міжнародні нормативні документи, які необхідні для того щоб встановлювати принципи побудови VIN, відсутні. Побудова системи така, що номери в жодному разі не повинний повторюватися. Транспортний засіб має мати тільки один VIN. Він зазвичай присвоюється кінцевим виробником, тобто ті, від кого виходить експлуатувати автомобіль, і неважливо як він зроблений – з нуля або зібраний з великих вузлів. Перевірка vin номера повинна бути виконана в обов'язковому порядку.

У ідентифікаційного номера є розділи (частини), в яких присутні значущі символи – арабські цифри від нуля до дев'яти і латинські букви (за винятком I, O, Q, тому що ці символи можна легко переправити на інші). Також можна скористатися роздільниками, які відзначають початок і кінець коду, або кілька відокремлюють одну від одної його частин. Ці знаки повинні відрізнятися від інших. У номері всього три розділи:

– Перший разздел – це Всесвітній Індекс Виробника. (WMI – World Manufacturers Identification). У ньому всього три символи, і він позначає того, хто виготовив транспортний засіб, географічну зону, а також країну, в якій він знаходиться. Якщо в рік виходить не більше 500 штук, в третьому знаку WMI ставиться цифра дев'ять. Автозавод не повинен призначати WMI. Враховуючи географічну зону і країни, проходить контроль уповноваженого Міжнародного агентства.

Так, перший знак – це країна-виробник (наприклад: 1, 4, 5 – США; 2 – Канада; 3 – Мексика; 9 – Бразилія; J – Японія; K – Корея; S – Англія; V – Іспанія; W – Німеччина; Y – Швеція; Z – Бразилія, Італія; X – СНД).

Другий знак – фірма-виробник (наприклад, 1 – Chevrolet; 2 або 5 – Pontiac; 3 – Oldsmobile; 4 – Buick; 6 – Cadillac; 7 – GM Canada; 8 – Saturn; A – Audi, Jaguar, Land Rover; B – BMW; U – BMW (США); D – Mercedes Benz; J – Mercedes Benz (USA); F – Ford, Ferrari, Fiat, Subaru; H – Honda; M – Mitsubishi, Skoda, Hyundai; N – Nissan, Infiniti ; O – Opel; S – Isuzu, Suzuki; T – Toyota, Lexus; V- Volvo, Volkswagen).

Третій знак – тип автомобіля (вантажний, легковий і т.д.).

– Другий розділ ВІН-коду називається описовим (VDS – Vehicle Description Section) і він складається з шести знаків, які показують характеристику транспортного засобу (модель, типи двигуна, кабіни, кузова, гальмівної системи, осі). Виробник сам вибирає, в якому порядку і як буде кодуватися ця інформація з урахуванням загальних обмежень, які прийняті в той час, як формується ідентифікаційний номер.

Якщо характеристики описані не повністю, на вільних повинні бути проставлені символи, до складу яких входять значущі. Вони застосовуються тоді, коли будується VIN (наприклад, цифра нуль).

– Третій розділ ВІН-коду називається ідентифікаційним або відмітним (VIS – Vehicle Identification Section). Він вказує комплектацію машини і включає в себе символи з 10-го по 17-й.

10-й символ позначає рік випуску моделі, наприклад: Y-2000, 1-2001, 2-2002, 3-2003, 4-2004, 5-2005, 6-2006, 7-2007, 8-2008, 9-2009 , A-2010, B-2011, C-2012, D-2013, E-2014, F-2015 і т.д.

Одинадцятий знак вказує на завод, де проводилася збірка транспортного засобу.

Дванадцятий, тринадцятий, чотирнадцятого, п'ятнадцятого, 16-ий, сімнадцятого символи позначають виробничу послідовність автомобіля і хід просування по складальному конвеєру. Останні 5 знаків відрізняються в Європі та США. Так, в Європі це можуть бути букви і цифри, в США – тільки цифри

В інтернеті чимало ресурсів, що пропонують безкоштовну перевірку VIN-коду, але, як правило, більшість з них не можуть надати вірну інформацію. Як правило, після введення коду на цих ресурсах видається повідомлення, що код введено неправильно. Тому, щоб отримати достовірну інформацію, краще звертатися в спеціалізовані компанії, що надають послуги з перевірки VIN-коду.

Источник

Related Articles

Back to top button
Close
Close