Таксі у світі

Вас очікує літаюче таксі Bell Nexus, виходьте без дзвінка

Ідея вже давно не нова, питання сьогодні полягає в тому, чий апарат виявиться кращим з технічної точки зору і успішним – з комерційної.

Шестивинтовой літальний апарат Bell Nexus був представлений в рамках виставки CES 2019. Його появою відомий виробник вертольотів зобов’язаний сервісу Über.

Подібні ідеї сьогодні розвивають багато великі компанії, включаючи конкуруючу Airbus і незалежний стартап Opener. Нові перспективи для себе відкривають і автовиробники: Audi, Toyota і Aston Martin. А в Північній Америці в цьому році був відкритий прийом замовлень на перший в світі серійний літаючий автомобіль Terrafugia.

У форумі таксі: Вас чекає літаюче таксі Bell Nexus, виходьте без дзвінка

У той же час всесвітньо відома компанія Über також працює над проектом літаючого таксі. У 2017 році вона уклала угоду з Bell по розробці таких апаратів. При цьому проектування аеротаксі ведеться “Убером” і “Белл” фактично незалежно.

“Bell у вертолітному бізнесі більше 80 років, і ми добре розбираємося в технологіях, виробництві та сертифікації. Також ми застосуємо свій досвід, щоб знизити собівартість. Ми намагаємося розробити економічно вигідну модель, щоб люди могли користуватися цим апаратом для щоденного пересування”.

Гібридна система для набору висоти польоту Nexus була розроблена французькою компанією Safran Helicopter Engines і заснована на роботі шести складаються гвинтів.

Nexus працює від двох джерел енергії – бортових акумуляторів і газової турбіни, яка запускає електрогенератор. Отримана тяга рівномірно розподіляється між шістьма моторами, які приводять в рух гвинти, що забезпечують вертикальний підйом, швидкість і контроль балансу в польоті. У недалекій перспективі такі таксі будуть безпілотними.

Джерело

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close