Таксі у світі

Особистий автомобіль програв таксі з безпеки

Кілометр поїздки на таксі в середньому в 2,6 рази безпечніше пересування на особистому автотранспорті, а ризик потрапити в смертельне ДТП нижче в 4,7 рази.

Про це стало відомо з дослідження Аналітичного центру при уряді Росії, з результатами якого ознайомився РБК.

Згідно з даними дослідження, середньорічний темп зростання ДТП за участю таксі склав 16,3 відсотка (з 2,14 тисячі аварій в 2015-м до 2,91 аварій в 2017-му). У той же час приріст кількості виданих дозволів на роботу в таксі — 17,5 відсотків. Експерти зробили висновок, що тенденція пов’язана з розширенням ринку послуг.

Наголошується, що безпека поїздок на таксі також зростає частка ДТП з летальним результатом пасажирів скоротилася з 8,8 відсотка у 2015-му до 5,7 відсотків за 9 місяців 2018-го. За попередній рік у таксі загинула 181 людина, що становить чотири відсотки від загального числа загиблих в аваріях з легковими автомобілями.

У середині листопада 47 відсотків росіян назвали маршрутки самим небезпечним видом транспорту. При пересуванні на маршрутці занепокоєння викликають аварії з вини водія — 31 відсоток опитаних.

У жовтні провідні гравці ринку таксі в Московському регіоні заявили, що заборона агрегаторів таксі встановлювати ціну поїздок може призвести до негативних наслідків. На думку агрегаторів, законодавча заборона на їх участь у визначенні тарифів призведе до непрозорості кінцевих цін і збільшення часу очікування пасажирами автомобілів, а також до того, що багато водіїв залишились без роботи.

Джерело

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close