Таксі у світі

У Москві вважають, що агрегаторів таксі варто ввести мінімальну зарплату для водіїв

Транспортний комплекс Москви вважає можливим запровадити гарантовану мінімальну заробітну плату для водіїв з боку інтернет-агрегаторів. Про це йдеться в повідомленні комплексу в Twitter.

“Таксі: одним з важливих рішень по регулюванню роботи інтернет-агрегаторів таксі на федеральному рівні може стати гарантована мінімальна заробітна плата для водіїв, яку агрегатори зобов’язані будуть виплачувати і гарантувати водіям таксі”, — зазначили представники транспортних влади столиці.

Питання про зарплату таксистів при взаємодії з онлайн-агрегаторами виник на ґрунті дискусії про роль інтернет-компаній в ланцюжку освіти тарифів і розподіл доходів від послуг таксі. Для врегулювання цих питань у жовтні цього року заступник голови департаменту транспорту столиці Дмитро Пронін ТАСС повідомив, що уряд Москви направить в Держдуму пропозиції щодо регулювання ринку таксі, в числі яких-заборона агрегаторів брати участь у формуванні тарифів на поїздки.

У форумі таксі: У Москві вважають, що агрегаторів таксі варто ввести мінімальну зарплату для водіїв

Замість них це повинні будуть робити самі перевізники. Він пояснив, що індивідуальні таксисти і таксомоторні компанії зможуть відправляти агрегаторів свої тарифні меню, а ті будуть публікувати їх у вільному доступі. У боротьбі за частку ринку і нових клієнтів агрегатори все більше опускають ціни на поїздки, не враховуючи економіку транспортного підприємства, вважає голова комітету з транспорту Московської ТПП Богдан Коношенко.

Позиція агрегаторів

Після появи інформації про плани законодавчих змін найбільші агрегатори таксі в Москві виступили зі спільною заявою проти внесення поправок, зазначивши, що нові заходи «відкинуть російський ринок таксі в своєму розвитку на 15 років тому» і зроблять послугу менш популярною. Замовлення будуть отримувати ті водії, які запропонують найменшу ціну, але при цьому вони можуть знаходитися в декількох десятках кілометрів від пасажирів. Як наслідок, значно зросте холостий пробіг машин, збільшиться середня ціна поїздки.

Як пояснив ТАСС представник одного з агрегаторів — групи компаній «Щастить», інтернет-компанії в сфері таксі не є роботодавцями для водія, вони допомагають водієві отримувати замовлення і беруть за це комісію. У середньому по ринку комісія складає 7-30%. В якості мінімального гарантованого доходу агрегатори використовують принцип «маркетингової доплати», коли інтернет-компанія компенсує водієві дешеві замовлення, наприклад від будинку до метро.

“Агрегатор зацікавлений не втратити клієнта і хоче, щоб замовлення було виконано. У цій ситуації він доплачує деяку суму водієві”, — пояснив експерт. Деякі компанії також практикують гарантовану доплату за перебування на лінії, тобто за «робочий режим».

Читайте також: У Москві водій «Яндекс Таксі» оголосив голодування, протестуючи проти низьких тарифів

За даними сайту «Яндекс. Таксі» (забезпечує замовлення систем «Яндекс. Таксі» Uber), компанія стягує з водіїв комісію 21,5-24,5% (з урахуванням ПДВ та плати за використання програмного забезпечення). На ресурсі компанії Gett умови фінансових взаємовідносин з таксистами не вказані, але офіційні партнери агрегатора ТАСС повідомили, що стягується комісія на рівні 17,7% і забезпечується мінімальне замовлення 200 рублів, тобто якщо вартість поїздки для пасажира склала, наприклад, 150 рублів, то решта 50 рублів водієві доплатить інтернет-компанія.

“Сіті-мобіл” стягує 20% від замовлення і є умови для пониження комісії до 15% при виконанні певних умов, до 7% на короткі відстані.

Голодуючі таксисти

Раніше повідомлялося, що 3 грудня московський таксист зважився на акцію протесту в центрі Москви і влаштував голодування. Він заявив, що не може працювати в нових умовах, коли ціни на поїздки встановлюються агрегаторами нижче собівартості.

Крім того, він і його колеги змушені працювати по 12-14 годин на добу без відпусток і лікарняних, що небезпечно для пасажирів. Акцію підтримали 10 колег, яких затримали правоохоронні органи. У середу голодуючого таксиста відвезли на швидкій допомозі в лікарню. Про це повідомляє Рамблер.

Джерело

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close