Таксі у світі

Таксі в Тбілісі розділять на дві категорії – білі і всі інші

З жовтня наступного року таксисти Тбілісі будуть отримувати два види ліцензії: А-категорії і категорії.

Сакребуло Тбілісі (дорадчий орган) затвердив постанову, згідно з якою з жовтня 2019 року в столиці Грузії буде два види таксі, заявив депутат Леван Жоржолиани в ефірі Першого каналу.

Ліцензія А-категорії зобов’язує водіїв таксі мати п’ятидверний автомобіль з лівим кермом білого кольору і пройти техомостр. Водії з ліцензією цієї категорії отримають право розміщувати рекламу на автомобілі і користуватися спеціально виділеними місцями для паркування в межах міста.

Ліцензія категорії не передбачає перефарбування автомобілів, однак в той же час мають цю ліцензію водії не зможуть користуватися пільгами, передбаченими для першої категорії.

За словами депутата, водії, які взяли ліцензію А-категорії, отримають ваучери на перефарбування автомобіля в білий колір.

“Ті компанії, які зацікавляться розміщенням реклами на таксі, будуть зобов’язані перефарбувати автомобілі таксі з ліцензією А-категорії в білий колір. При цьому водій буде мати право самому вести переговори з компанією про одержання крім перефарбування додаткового доходу”, – пояснив Жоржолиани.

При цьому депутат пояснив, чому нововведення набудуть чинності тільки в жовтні.

“У цього є свої причини, щоб у водіїв був час підготуватися до нових регуляції. Я думаю, це правильне ставлення – не ставити водіїв перед фактом”, – сказав Жоржолиани.

Ліцензування таксі почалася в Тбілісі 1 серпня 2018 року.

Вартість дозволу на перевезення пасажирів протягом 1 року при наявності автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння становить 100 ларі (понад 37 доларів), при наявності гібридної машини – 50 ларі (близько 18,5 долара), а в разі електромобіля дозвіл видається безкоштовно.

На сьогоднішній день реєстрацію пройшли близько 23 тисяч таксі.

Джерело

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close