Таксі у світі

Спецслужби Естонії: Яндекс.Таксі зливає дані в РФ

У центрі кібербезпеки Естонії зазначили, що слід бути обережними зі своїми даними при використанні додатка Яндекс.Таксі.

В Естонії поліція безпеки радить при використанні програми Яндекс.Таксі враховувати, що зібрана за допомогою програми інформація відправляється в російські сервери. Про це повідомляє Postimees.

“У Росії, сервери якої йде інформація, не діють вимоги Європейського союзу про захист даних”, – сказав глава бюро поліції безпеки Андрес Кахар.

Сервіс онлайн-замовлення таксі почав свою діяльність в Естонії в цьому році.

У понеділок, 30 липня, центр кібербезпеки Литви закликав не користуватися Яндекс. Таксі, зазначивши, що його можна використовувати для незаконного збору і зберігання даних.

Міністерство оборони Естонії підкреслює, що додаток ” Яндекс.Таксі запитує доступ до великої кількості конфіденційної інформації і дозвіл використовувати функції пристрою – можливість активувати камеру та мікрофон, управляти доступом до бездротової мережі, а пізніші версії програми можуть збільшити кількість необхідних доступів до функцій.

Як повідомили в центрі кібербезпеки, додаток ” Яндекс. Таксі ретельно проаналізували і, оскільки впевненості в його безпеки не було, порадили людям ним не користуватися.

У форумі: Яндекс.Таксі зливає дані в РФ – спецслужби Естонії

Керівник підрозділу CERT-EE департаменту державної інфосистеми Тину Таммер заявив, що відомство нікому не забороняє використовувати додаток для виклику таксі, в тому числі службовців держустанов.

“Однак слід бути обережними зі своїми даними при використанні того або іншого додатка”, – сказав Таммер.

Інспекція з захисту даних радить читати умови користування, перш ніж давати згоду на використання даних і починати користуватися додатком.

Джерело

Tags

Related Articles

Back to top button
Close
Close